11. července 2017 16:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Dwayne Johnson ničí město jako velká opice ve filmu podle retro videohry

Úvodní obrazovka retro videohry Rampage (1986). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Úvodní obrazovka retro videohry Rampage (1986). | foto: wikimedia commons

Rampage (Řádění) je arkádová videohra z roku 1986. Hráč se ujme role jednoho ze tří obřích monster a snaží se srovnat se zemí rozlehlé město, zatímco je pod palbou tanků a vrtulníků. V hlavní roli se představí Dwayne Johnson.

Docházejí filmařům originální nápady? Nápad zfilmovat více než dvacet let starou videohru zní více než zvláštně. zvláště když koncept níčící přerostlé bestie už si de facto na stříbrném plátně patentovala Gozilla a znímek Pacific Rim. Štáb už navíc dotočil a film se přesouvá do dolaďovací fáze.

Ve snímku režiséra Brada Peytona (San Andreas, Inkarnace) se Johnson vžije do role Davise Okoye, odborníka na primáty ve Rwandě. Podle příběhu stařičké videohry se dá usuzovat, že se něco zvrtne a Davis se bude měnit na velkou rozlobenou opici ne nepodobnou legendárnímu King Kongovi. Už tolhle zní šíleně, ale opičího ničitele doplní ještě přerostlý vlkodlak a běsnící ještěr. Ty si zahrají Jeffry Dean Morgan (Spása, Watchmen - Strážci) a Naomie Harris (Skyfall, Válečník).

Film má premiéru naplánovanou na duben příštího roku. Rampage ale není jediný chystaný snímek Dwaynea Johnsona - diváci se na něj mohou těšit před Vánoci v nové verzi Jumanji.

Najdete na Lidovky.cz