14. března 2013 12:10 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Elton John bude v prosinci koncertovat v Praze

Elton John na koncertu v Chile, březen 2013 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Elton John na koncertu v Chile, březen 2013 | foto: Reuters

PRAHA Britský zpěvák Elton John vystoupí 18. prosince v pražské O2 areně. Do Prahy se vrátí po třech letech, s kapelou zahraje své největší hity.

Elton John, vlastním jménem Reginald Kenneth Dwight, se populární hudbě věnuje více než 40 let. Kariéru začal v 60. letech, spolupracoval s mnoha slavnými muzikanty, například s Johnem Lennonem, Billie Jean Kingovou, Bryanem Adamsem nebo Erikem Claptonem. Celkem se po světě prodalo více než 200 milionů kopií jeho nahrávek.

Proslavil se ale i svými dalšími aktivitami - podporou charitativních projektů, založením nadace na pomoc nemocným AIDS i bojem za legalizaci sňatků mezi osobami stejného pohlaví.

V Praze byl už v roce 1983. Díky fotbalu

Zpěvák, skladatel a klavírista Elton John vystoupil vyprodané O2 areně také před třemi roky. Poprvé se v Praze představil v roce 1984 v tehdejším Paláci kultury. Do české metropole ale vkročil již v prosinci 1983 coby prezident a majitel anglického fotbalového klubu Watford.

ČTK