13. srpna 2018 14:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Emma Stoneová jako potížistka. Maniac je výlet do blázince od autora Temného případu

Emma Stoneová je fascinovaná. Seriál Maniac (2018). Režie: Cary Fukunaga. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Emma Stoneová je fascinovaná. Seriál Maniac (2018). Režie: Cary Fukunaga. | foto: NETFLIX

LOS ANGELES Dva problémoví lidé na lékařském experimentu, který se nemůže zvrtnout. Nebo snad ano? Seriál Maniac zábavního giganta Netfilx uvede oscarovou Emmu Stoneovou a Jonaha Hilla v komedii temně hořké, jako je pilulka na předpis.

Annie Landsbergová (Emma Stoneová) a Owen Milgrim (Jonah Hill) - dva cizinci, které dohromady svede až placený lékařský pokus v psychiatrické léčebně. Annie nemá žádný životní cíl a její psychice neprospívá fakt, že s lidmi okolo sebe má velmi špatné vztahy. Owen je v pořadí pátý syn bohatého obchodníka, na kterého jsou již od narození kladeny velmi vysoké nároky. K tomu všemu ještě trpí schizofrenií.

Ani jeden se ale určitě nemusí bát! Doktor James K. Mantleray (Justin Theroux) vymyslel zázračné pilulky, o kterých je přesvědčen, že léčí každý problém mysli, těla i ducha. Jenže Mantlerayovy pilulky mají možná vedlejší účinky a s každým vyléčeným problémem vytvoří dva nové. Jedním z takových problému by mohla být neschopnost rozeznat sny od reality...

Emma Stoneová a Jonah Hill mají problém rozeznat sny od reality. Seriál Maniac...
Doktor Mantleray (Justin Theroux) se pakuje. Seriál Maniac (2018). Režie: Cary...

Seriál láká především na ústřední dvojici - herečka Emma Stoneové je jednou z nejžádanějších hereček současnosti. Zazářila ve snímcích jako Zombieland, Černobílý svět a hlavně La La Land, za který dostala Oscara pro nejlepší herečku ve hlavní roli. Jonah Hill je zase velmi oblíbený americký komik.

Režisérem Maniaca je Cary Fukunaga. Ten na sebe upozornil již úspěšnými snímky Jana Eyrová a Beze jména, ale největšího úspěchu dosáhl s mrazivým seriálem Temný případ. Autorem scénáře Maniaca je pak scenárista a spisovatel Patrick Somerville (24 hodin: Dnes neumírej, The Bridge).

Advantage Consulting, s.r.o.
PROGRAMÁTOR ROBOTICKÉHO OBRÁBĚNÍ

Advantage Consulting, s.r.o.
Kraj Vysočina
nabízený plat: 28 000 - 45 000 Kč