3. ledna 2010 18:52 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Erotika před kamerou? Režisér Herz je nekompromisní

Erotika - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Erotika - ilustrační foto. | foto: Odd AndersenAFP

BRATISLAVA Herci a herečky prý často mívají z natáčení erotických scén obavy a snaží se jim i vyhnout. Režisér slovenského původu Juraj Herz je však nekompromisní, a když se herečka nechce svléknout, hrozí jí i vyhazov. Herz to řekl v rozhovoru s ČTK.

Ani ve svém novém českém hororu T.M.A. si tento známý filmový tvůrce neodpustil velice odvážné scény. Už před 14 lety Herz téměř "vyhodil" ze svého filmu Pasáž mladou polskou herečku Malgorzatu Koľuchowskou.

S nahotou prý měla vážné problémy. "Přišla a řekla: Víte, jsou tam velmi erotické scény a já jsem z katolické rodiny. To nemůžu točit," vzpomínal režisér, který má za sebou už více než čtyřicetiletou kariéru. Žádala , aby si mohla nechat spodní prádlo.

Herz však neustoupil. Jednoduše nechtěl, aby mu špatně natočená erotická scéna pokazila celý film. "Odpověděl jsem jí: Tak jděte o patro výš, tam je produkce, oni vám dají letenku zpátky do Varšavy a musím si, bohužel, najít někoho jiného." Herečku potom začal přemlouvat jeden polský kolega, a tak prý za deset minut přišla a řekla: "Zkusíme to natočit, pokud se budu umět svléknout."

Koľuchowská tak nejen nepřišla o hlavní roli v belgicko-francouzsko-českém filmu, ale Herz si na ni vzpomněl i při natáčení svého dalšího snímku. V hororu T.M.A. se však už svlékat nemusela, dokonce většinu natáčení strávila v slušivém červeném kostýmku.

Česko-slovenský horor T.M.A. režiséra Juraje Herze přichází do kin.

Erotickým scénám však v mrazivém domě v české obci Valeč neušli čeští herci, například v zahraničí působící Ivan Franěk. Kritici tyto výjevy označili za drsné a na český film velmi odvážné. Někteří je považovali i za zbytečné a rušivé. Režisér, který už za film získal dvě ceny festivalu Horrorfest v Jihoafrické republice, je ale přesvědčený, že byly opodstatněné.

Nepříjemné je to 99 procentům
Český herec Ivan Trojan v minulosti poznamenal, že natáčení erotických scén je nepříjemné asi 99 procentům herců. Novináři se ho tehdy ptali na film Václav, kde hrál se Slovenkou Soňou Norisovou.

Trojan však nežádal, aby scénu s Norisovou změnili či vyškrtli. Podle něj ale patřila k nejkrajnějším, jaké kdy ve scénáři četl. Naopak, slovenská herečka Zuzana Fialová kvůli erotickým scénám odstoupila z natáčení velkofilmu Jánošík.

ČTK
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Vícenásobné matky nejsou divné. Jen se rozhodly mít víc dětí, než je běžné

velká rodina - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Průměrný počet narozených dětí na jednu matku v Česku sice vzrostl, pořád je však hluboko pod číslem dvě. My jsme našli...

Advantage Consulting, s.r.o.
JAVA ARCHITEKT

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha
nabízený plat: 95 000 - 120 000 Kč