8. prosince 2017 18:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Fanoušci chtějí Deppa vyšachovat z filmu. Za herce se musela postavit Rowlingová

Promo plakát na snímek Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny. Johnny Depp... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Promo plakát na snímek Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny. Johnny Depp... | foto: Warner Bros.

LOS ANGELES Johnny Depp si zahraje zlého černokněžníka Gellerta Grinedelwalda v pokračování Fantastických zvířat. Proti jeho obsazení se teď lidé bouří na sociálních sítích. Johnny Depp měl totiž údajně v roce 2016 fyzicky ubližovat své partnerce Amber Heardové. Za Deppa se musela postavit i J.K.Rowlingová, autorka knižní předlohy. Snímek má českou premiéru naplánovanou na 15. lisotpadu 2018.

Herec Johnny Depp si Grindelwalda zahrál již ve filmu Fantastická zvířata a kde je najít z roku 2016. Šlo ale pouze o malou roli na konci filmu. Ve druhém dílu nazvaném Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny bude mít Depp už podle názvu roli daleko větší. Někteří fanoušci filmu ale žádají filmaře o obsazení jiného herce do role jednoho z největších černokněžníků kouzelnického světa. Vyhrožují bojkotem filmu.

Vadí jim totiž to, že Deppa obvinila jeho bývalá manželka Amber Heardová z domácího násilí, kterého se měl dopustit v polovině roku 2016. Na sociálních sítích se pochlubila podlitinami a monoklem. Faktem ovšem je, že policie žádné důkazy proti Deppovi nenašla.

Nejdříve Johnnyho Deppa před fanoušky obhajoval David Yates, režisér Fantastických zvířat. „V případě Johnnyho mi přijde, že akorát jeden člověk využil atmosféry sexuálních obtěžování a něco o něm přohlásil,“ vyjádřil se Yates pro magazín Entertainment Weekly. Tím ale situaci nezlepšil.

Za Johnnyho Deppa se na svém blogu teď musela postavit i spisovatelka J. K. Rowlingová. „Na základě našeho chápání celé události jsem spolu s filmaři šťastná, že Johnny Depp ztvární takto významnou postavu kouzelnického světa,“ píše Rowlingová. „Uvnitř fiktivního světa musíme každý věřit tomu, co považujeme za správné,“ dodává. Tím pobouřila své fanoušky, kteří nenávist obrátili proti ní.

„Doufám, že se vaši fanoušci na Grindelwaldovy zločiny nepodívají, protože už dávno znají zločiny Johnnyho Deppa,“ píše na sociální síti Twitter jedna z fanynek britské spisovatelky. „J. K. Rowlingová metodicky a systematicky pracuje na tom, aby v mých očích zničila celé své dílo,“ píše na Twitteru Pete Souza Pettyová, editorka lifestylového webu Shondaland.

Velká část reakcí je postavená na tom, že Rowlingová vytvořila postavu Harryho Pottera. Chlapec byl dlouhá léta terčem útlaku a násilí od rodiny Dursleyových. Proto je teď, podle ohlasů, skandální, že se Rowlingová takového násilníka zastává.  

Johnnyho Deppa se brzy dočkají i čeští fanoušci. 13. června 2018 zavítá se svou kapelou Hollywood Vampires do pražských Letňan. Budou předskakovat Ozzymu Osbourneovi.

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?
3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na světě. Pád na hlavičku, opaření nebo vdechnutí předmětu patří mezi nejčastější úrazy dětí. Jak je správně ošetřit, aby následky byly co nejmírnější?

Najdete na Lidovky.cz