12. srpna 2012 12:49 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Festival Brutal Assault zaznamenal rekord. Přijelo 15 tisíc lidí

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Momentka z festivalu Brutal Assault | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Momentka z festivalu Brutal Assault | foto: ČTK

JAROMĚŘ Letošní ročník festivalu Brutal Assault, který v noci na neděli skončil v Jaroměři na Náchodsku, navštívilo rekordních 15 tisíc návštěvníků. Ve festivalovém areálu umístěném v pevnosti Josefov vystoupila zhruba stovka metalových kapel.

Organizátoři i policie hodnotí letošní ročník akce jako poměrně klidný. "Je možné říci, že jsme vyprodali kapacitu festivalového areálu, pro příští ročník však neuvažujeme o jiném místě. Nechceme festival rozšiřovat do nějakých obrovských rozměrů, chceme se zaměřit na zkvalitnění nabízených služeb," řekl Tomáš Karlík z pořádající agentury.

Z historie

Mezinárodní festival Brutal Assault vznikl jako malá akce na Moravě a často měnil místo svého konání. Přelom přinesl rok 2006, kdy díky atraktivnímu programu do Svojšic u Přelouče dorazilo na sedm tisíc lidí, po přesunu do Josefova návštěvnost ještě vzrostla. Více informací o festivalu je možné najít na www.brutalassault.cz.

Na trojici podií letos v Jaroměři vystoupily například formace Ministry, Amon Amarth či Napalm Death, loňský ročník akce sledovalo zhruba 13 tisíc lidí.

'Krádeže byly, ale nic dramatického'

Podle organizátorů letošnímu ročníku přálo počasí, klidný byl i z pohledu bezpečnosti. "Během festivalu jsme zaznamenali především krádeže, ale vzhledem k rozsahu akce to nebylo nic dramatického," řekla v neděli dopoledne mluvčí náchodské policie Eva Prachařová.

Podle policistů začali fandové metalu z areálu pevnosti odjíždět v neděli časně ráno, doprava v okolí Josefova je však bez omezení.

Lidovky.cz, ČTK
  • 0Diskuse
České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum
České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a Světové zdravotnické organizace měly dodržovat 10 kroků, které vedou k úspěšnému kojení. Podle průzkumu iniciativy Šestinedělky a České ženské lobby však všechny tyto kroky nedodržuje žádná z českých porodnic.