9. března 2012 13:30 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Festival v Cannes zahájí film s Brucem Willisem

Snímek Moonrise Kingdom zahájil letošní filmovou přehlídku v Cannes. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Snímek Moonrise Kingdom zahájil letošní filmovou přehlídku v Cannes. | foto: Reprofoto

CANNES Čest zahájit letošní 65. ročník filmového festivalu v Cannes připadne americkému filmu režiséra Wese Andersona Moonrise Kingdom (Království vycházejícího měsíce). Snímek, v němž hrají Bruce Willis, Bill Murray nebo Edward Norton, se odehrává v Nové Anglii 60. let minulého století a jde v něm o pátrání po dvou teenagerech, kteří utekli z domova.

O volbě zahajovacího filmu v pátek informoval prezident festivalu Gilles Jacob. Díky snímku s hvězdným obsazením by se na červeném koberci v Cannes mohlo objevit mnoho hollywoodských celebrit první kategorie - kromě zmíněných herců v něm totiž některou z rolí ztvárnili například také Tilda Swintonová, Frances McDormandová nebo Jason Schwartzman.

Ctitel Renoira a Felliniho

Wes Anderson patří k americkým tvůrcům se snadno rozpoznatelným rukopisem, což prokázal ve svých předchozích filmech, jako byly Taková normální rodinka, Život pod vodou či Darjeeling s ručením omezeným. "Tento obdivovatel Renoira a Felliniho je vnímavý a nezávislý a sám už se stal brilantním a vynalézavým filmařem," pochválil Andersona umělecký ředitel francouzského festivalu Thierry Fremaux.

Na Andersonově filmu se jako scenárista podílel Roman Coppola, syn známého režiséra Francise Forda Coppoly, hudbu napsal ceněný skladatel Alexandre Desplat.

Letošní mezinárodní filmový festival se v Cannes uskuteční od 16. do 27. května. Porotě bude předsedat italský herec a režisér Nanni Moretti.

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
REFERENT NÁKUPU S NJ – PRAHA ZLIČÍN

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha
nabízený plat: 25 000 - 35 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz