7. července 2018 7:55 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Festival ve Varech skončí oceněním Levinsona či Hanzlíka

Barry Levinson je držitelem Oscara za film Rain Man. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Barry Levinson je držitelem Oscara za film Rain Man. | foto: ČTK

KARLOVY VARY Slavnostním udílením cen za nejlepší filmy a dlouhodobé přínosy tuzemské i světové kinematografii v sobotu večer v Karlových Varech skončí 53. ročník mezinárodního filmového festivalu.

Křišťálový globus převezme americký režisér Barry Levinson, držitel Oscara za film Rain Man. Další ocenění převezmou český herec Jaromír Hanzlík a britský herec Robert Pattinson, známý především z upírské filmové ságy Stmívání. Ten přijede do Varů teprve v sobotu.

Před večerním ceremoniálem budou ještě odpoledne uděleny ceny nestatutárních porot. Skončí tak mezinárodní přehlídka, která od 29. června uvedla v několika stovkách projekcí přes 180 filmů. Desítky projekcí ale budou i v sobotu, ve 13:00 uvede Robert Pattinson, také jeden z hlavních hostů festivalu, v Městském divadle film Rover, který pořadatelé označují jako futuristický western.

Jiří Bartoška (vlevo) předal Timu Robbinsovi Křišťálový globus za mimořádný...
Herec Jakub Žáček doprovází herečku Janu Plodkovou do Thermalu.

Vedle Barryho Levinsona byl hlavní hvězdou letošního festivalu herec a režisér Tim Robbins, který Křišťálový globus za přínos světové kinematografii převzal při zahájení přehlídky.

ČTK