14. ledna 2019 16:37 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Freddie Mercury válcuje Titanic. Bohemian Rhapsody v Česku vidělo už přes 1,2 milionu diváků

Rami Malek jako nezapomenutelný Freddie Mercury. Snímek Bohemian Rhapsody... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rami Malek jako nezapomenutelný Freddie Mercury. Snímek Bohemian Rhapsody... | foto: FOX

PRAHA Film o zpěvákovi skupiny Queen Freddiem Mercurym pokračuje ve svém úspěšném tažení po českých kinech. Stejně jako na konci loňského roku, i prvních 14 dnů nového vévodí žebříčku víkendové návštěvnosti. Už ho vidělo 1,23 milionu diváků a v návštěvnosti tak u nás skoro o sto tisíc překonal i velmi úspěšný Titanic. Vyplývá to z údajů, které zveřejnila Unie filmových distributorů.

Za snímek, který svým tvůrcům vynesl Zlatý glóbus za nejlepší drama a zlatou sošku glóbu pro nejlepšího herce (Rami Malek), již návštěvníci v českých kinech utratili téměř 191 milionů korun. Na druhém místě do žebříčku vstupuje americká animovaná komedie Raubíř Ralf a internet, kterou o premiérovém víkendu vidělo bezmála 48.000 lidí. Známý videoherní záporák Ralf a jeho malá poruchová kamarádka Vanilopka von Šmak z druhého na třetí místo odsunuli Aquamana. Americký akční film režiséra Jamese Wana má za pět týdnů na svém kontě 312.000 diváků.

Následuje další novinka, kterou je Robin Hood. Nové zpracování příběhu Robina, který se vrací z křižáckých výprav, aby společně s svým maurským přítelem povstal proti anglické vládě, o víkendu sledovalo 13.500 návštěvníků kin. Na pátém místě je rodinné drama režisérky Olgy Dabrowské Cena za štěstí. První český film roku 2019 o víkendu zhlédlo 12.400 diváků.

Ze starších tuzemských snímků je v první dvacítce na 9. místě pohádka režiséra Marka Najbrta Čertí brko, která za sedm týdnů vydělala již 34,2 milionu korun. Na 16. místě skončily animované příběhy dvou nešiků Pat a Mat: Zimní radovánky, které za dva měsíce navštívilo téměř 95.000 diváků.

Ve čtvrtek bude mít v českých kinech premiéru americký thriller inspirovaný komiksem Skleněný, pokračování úspěšné strašidelné komedie Husí kůže nazvané Ukradený Halloween, animovaný snímek Ledová sezóna: Medvědi jsou zpět, filmové zpracování skutečné katastrofické události na palubě jaderné ponorky Kursk, francouzské drama Zjevení a švédská komedie Amatéři.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz