22. listopadu 2017 18:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Filmové premiéry: Co všechno znamená klinická smrt a proč je Mel Gibson sprostý?

Ellen Pageová ve snímku Hráči se smrtí (2017), kde si skupina studentů medicíny... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ellen Pageová ve snímku Hráči se smrtí (2017), kde si skupina studentů medicíny... | foto: Columbia Pictures

Čtvrtý listopadový týden míří do kin čtyři snímky. Novou verzi hororu z roku 1990 doplní, otcovský dýchánek plný alkoholu a výčitek, rakouské drama s hudbou Markéty Irglové a dokument o dětech z dětských domovů.

Hráči se smrtí

Studium medicíny není žádná flákačka. Pětice studentů se ale na odreagování pokusí zjistit, co je mezi životem a smrtí. Navzájem si pomocí přístrojů navozují klinickou smrt ve které unikají za pomocí vizí z uspěchané reality. Co se ale stane, když se relax změní na noční můru? Na každém ze studentů si klinické smrti začnou vybírat vlastní daň a oni postupně zjišťují, že z téhle cesty již není návratu. Snímek je novou verzí stejnojmeného hororu z roku 1990 ve kterém si zahrála Sandra Bullocková.

Táta je doma 2

Kámoši Dusty (Mark Walhberg) a Fred (Will Ferrell) se rozhodnou, že Vánoce stráví spolu. A to i s celou rodinou. Na mejdan se ale sami pozvou oba jejich otcové. Bradův táta je sice klidný a přizpůsobivý, ale Dustyho otec (Mel Gibson) je cynický tvrďák trousící vtipy o mrtvých prostitutkách. Na katastrofu je zaděláno...


Doma je tady

Drama rakouské režisérky Terezy Kotykové vypráví o netradičním páru. Hannah žije se svojí matkou v Innsbrucku. Tam pozná ostýchavého a tichého Maxe. Vztah Hannah a Maxe chlapce docela změní. Hannah zjistí, že dům není o tom, kde bydlíte, ale to, co si nosíte v srdci. Odtud i název filmu. Ke snímku složila hudbu Oscarem oceněná česká hudebnice Markéta Irglová.


Sbohem děcáku

Lukáš by chtěl být hip-hoperem, Jarda plánuje založit velkou rodinu a Simona se cítí jako chlapec v dívčím těle. Co mají společného? Všichni žili v dětském domově. Sbohem děcáku je časosběrný dokument, který sleduje tyto tři mladé lidi na pouti životem. Snímek se také snaží reflektovat problematiku ústavní péče v České republice, která je na předním Evropském místě co se týče počtu umísťovaných dětí.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz