Neděle 26. ledna 2020svátek má Zora 0 °C zataženo Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Filmové premiéry: do kin přijíždějí Kočky, podmořské příšery a dva Němci na skútrech

Taylor Swiftová jako kočka. Snímek Kočky (2019). Režie: Tom Hopper. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Taylor Swiftová jako kočka. Snímek Kočky (2019). Režie: Tom Hopper. | foto: Universal Pictures

PRAHA Filmová nabídka na tento týden je opravdu pestrá. Na své si přijdou milovníci romantiky, inteligentních komedií i nervy drásajících thrillerů.


Cats
USA, režie: Tom Hooper


Jeden z nejslavnějších broadwayských muzikálů konečně na stříbrném plátně!  Za původním muzikálem Cats je podepsán slavný Andrew Lloyd Weber, autor Jesus Christ Superstar nebo Evity. Představení, které se stalo nesmírným hitem, vypráví o skupině koček. Ty se jednoho dne rozhodnou jít za lepším životem. Nesnadného úkolu tento příběh zfilmovat se ujal režisér Tom Hooper, který si muzikálové ostruhy vydobyl již za své Bídníky (2015). Jak zvládl zpívající kočky se můžete přesvědčit v kinech sami. 

Můj příběh
ČR, režie: Libor Adam a Hana Hendrychová

Elizabeth je úspěšnou baletkou, která ale v jedné chvíli přijde snad úplně o vše. Odjíždí proto k tetě na Moravu, aby v naprostém ústraní znovu nalezla sama sebe. Na samotě však ale nalezne i něco víc, něco, v co vůbec nedoufala - opravdovou a upřímnou lásku. 


Na nože
USA, režie: Rian Johnson

Daniel Craig v roli svérázného detektiva v kriminální komedii skládající poctu klasickým detektivkám. Podezřelí jsou všichni. Tím spíš, že zavražděným byl slavný detektivní spisovatel. Klubíčko této záhady je opavrdu zábavné rozplétat! Snímek režiséra Riana Johnsona sbírá nadšené ohlasy po celém světě. 

Pod vodou
USA, režie: William Eubank

Podmořskou laboratoř zasáhne ničivé zemětřesení.  Jednotlivé části vědeckého komplexu jsou extrémními tlaky vody drceny jako papírové krabice. Jedinou šancí pro přeživší členy posádky je evakuace pomocí hlubinných skafandrů. Když ale chtějí vědci uniknout, zjistí, že je na palubě stanice něco s nimi a to něco má opravdu velký zálusk na lidskou krev. 

25 Km/h
Německo, režie: Marcus Goller

Feel-good buddy roadmovie a důkaz, že Němci dokáží točit inteligentní komedie. Dva bratři (Lars Eidinger a Bjarne Mädel) se třicet let neviděli a setkávají se na pohřbu otce. Po počátečních neshodách se rozhodnout vyjet na výlet, který si naplánovali, když jim bylo patnáct, ale nikdy ho neuskutečnili - projedou celé Německo odshora dolů jen na mopedech. Samozřejmě nic neprobíhá tak, jak má. Jenže ne každá cesta je o cíli. Zábavné pohlazení po duši.

Medvídci Boonie: Cesta do pravěku
Čína, režie: Leon Ding

Pomoc! Zvířátka se dostala do pravěku a nemohou se dostat zpět! Všechno okolo nich si z nich touží udělat svačinku. Neohroženou partu zvířecích hrdinů čeká dobrodružství, na které jen tak nezapomenou! 


Premium

Do dvou let se ukáže neudržitelnost elektroaut, říká bývalý šéf Škoda Auto

Vratislav Kulhánek v lednu 2020 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vadili jsme hlavně značce Volkswagen, když jsme postavili Octavii proti Golfu, říká v rozhovoru pro LN Vratislav...

Premium

Parkování zadarmo díky fíglu. Stačí si připlatit za vlastní espézetku

Parkuj na modré | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Češi parkující v centru Prahy na takzvaných modrých zónách zkoušejí fígl, jak nezaplatit za parkovné svého auta ani...

Premium

Proč vyhraje vodík. Vynálezce Tůma má o budoucnosti automobilů jasno

Popularizátor vědy, novinář a pedagog Jan Tůma vynalezl v 60. letech výukový... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Už před dvaceti lety se projel vodíkovým autem, kterým chtějí Japonci na letošní olympiádě v Tokiu propagovat...