2. ledna 2019 18:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Filmové premiéry: drogami poháněný šimpanz utíká ze ZOO

Z drog je těžká cesta ven. Snímek Beautiful Boy (2018). Režie: Felix van... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Z drog je těžká cesta ven. Snímek Beautiful Boy (2018). Režie: Felix van... | foto: Aerofilms

PRAHA První lednový týden míří do českých kin dva snímky. Drama o škodlivosti návykových látek láká na skvělé herecké výkony Stevea Carella a Timothéeho Chalameta. Makedonská komedie Rok opice slibuje zběsilou rodinou komedii.

Beautiful Boy
USA, režie Felix van Groeningen

„Ty zpropadené drogy mi berou mého krásného chlapce (v angličtině Beautiful Boy),“ posteskne si zoufalý otec Steve Carell. Vidí totiž, jak jeho syn Nic (Timothée Chalamet) propadá stále hlouběji do své závislosti. Tak hluboko, že už ho ani jeho vlastní rodina nepoznává. Podaří se chlapci ze začarovaného kruhu závislosti dostat?

Rok opice
Makedonie, režie Vladimir Blaževski

Šimpanz Koko je hvězda zoologické zahrady hlavního města Skopje. Stará se o něj svědomitý Tsobe (Igor Angelov), který primátovi normálně čte i pohádky na dobrou noc. Šimpanz ale uteče a Tsobe přijde o práci. Aby dostal zpět své místo, musí Koka chytit a přivést zpět. No jo, jenže z primáta se zatím stal lidový symbol odporu proti vládě. Bláznivá komedie rozhodně nezapře své balkánské kořeny. 

Tři nejčastější dětské nemoci: Jak jim rozumět a předcházet
Tři nejčastější dětské nemoci: Jak jim rozumět a předcházet

Kašel a smrkání, vyrážka a bolest bříška. S těmito zdravotními problémy se pediatři ve svých ordinacích setkávají nejčastěji a potrápí kdejakého starostlivého rodiče. Jaký je jejich standardní průběh, kdy hrozí případné komplikace a lze nákazám předcházet?

Najdete na Lidovky.cz