6. června 2018 18:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Filmové premiéry: Duchové a tanečníci se připravují na diamantovou loupež

Ben Cristovao ve filmu Backstage (2018). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ben Cristovao ve filmu Backstage (2018). | foto: BONTONFILM

PRAHA První červnový týden míří do českých kin šest snímků. První český taneční film doplní volné pokračování Dannyho parťáků, britský paranormální horor, legrační příhody z drogového podsvětí, umělecká performance s Cate Blanchettovou a nové příhody slavných nešiků Pata a Mata.

Backstage

Backstage je příběhem taneční skupiny, která se potlouká po malém městě a sní o velkém světě. Dveře velkého světa a nablýskaného showbusinessu se jim díky talentové soutěži opravdu otevřou, pro vztahy a charaktery všech členů ale znamená takový skok velkou a tvrdou zkoušku. Svému snu jsou někteří schopni obětovat možná až příliš.

Debbie a její parťačky

Debbie Oceanová (Sandra Bullocková) dá dohromady elitní tým osmi zkušených zlodějek. Jejich cílem není nic menšího, než bohatství ukryté v newyorském Metropolitním muzeu. Plán je prostý - infiltrovat se na galavečírek a lup šlohnout. Samozřejmě se nic nestane podle plánu a diváka čeká skvělá jízda.

Ghost Stories

Phillip Goodman (Andy Nyman) nikdy na duchy nevěřil. Vždy všude hledal racionální vysvětlení. Jednou dostane nabídku prověřit tři případy duchařských zjevení. Když Phillipovy ověřené metody vysvětlování záhad selhávají, možná je načase, aby si připustil děsivou pravdu...

Pat a Mat znovu v akci

Pat s Matem zestárli, ale nadšení pro kutilství jim stále zůstalo! Není pro ně problém absolutně nic, ať už jde o opravu sekačky nebo zbudování včelího úlu. Samozřejmě ale bude cesta k vytouženému výsledku pořádně trnitá a vtipná.

Profesoři zločinu

Neurobiolog Pietro je skvělý a vzdělaný muž. Má jen lehké finanční problémy, které řeší půjčkami. Když ale univerzita zruší Pietrovo místo, tak na génia padne existenční krize. Dá se svými kolegy hlavy dohromady a spolu vynaleznou geniální drogu, která není italským právem zakázaná. Tím ale šlápnou na kuří oko místním narkomafiím. Jak tohle jen může dopadnout?

Manifesto

Snímek Manifesto režiséra Juliana Rosefeldta z roku 2016 skládá hold proměnlivé tradici a literární kráse uměleckých manifestů a zároveň kriticky zkoumá roli umělce v dnešní společnosti. V hlavní roli se jako žena tisíce tváří představí Cate Blanchettová.

ZE ŽIVOTA: Manželský maraton, nebo překážkový běh?
ZE ŽIVOTA: Manželský maraton, nebo překážkový běh?

Jmenuju se Iva a v listopadu jsem nastoupila do redakce eMimina. Rozhodla jsem se vystoupit z anonymity a podělit se s vámi o svůj příběh, tentokrát na téma manželství. Můj deníček není nijak výjimečný, není ani pesimistický, ani vyloženě optimistický. Možná se v některých slovech taky najdete. :)

Najdete na Lidovky.cz