21. srpna 2019 18:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Filmové premiéry: dvojitá porce akce. O přízeň diváků soupeří nevěsta a novinka Luca Bessona

Grace (Samara Weavingová) svůj život nedá lacino. Snímek Krvavá nevěsta (2019).... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Grace (Samara Weavingová) svůj život nedá lacino. Snímek Krvavá nevěsta (2019).... | foto: CinemArt

Předposlední srpnový týden míří do českých kin dva filmy. V obou případech jde ale o podívané plné adrenalinu. Vražednou hru na schovávanou doplní novinka populárního francouzského režiséra Luca Bessona.

Krvavá nevěsta
USA,  Režie: Matt Bettinelli-Oplin a Tyler Giller

Sirotek Grace (Samara Weavingová) celá září štěstím! Právě dnes si totiž bere pohledného Alexe Le Domase (Mark O´Brien) a konečně má pravou rodinu. Jenže snobští Le Domasovy, kteří zbohatli vymýšlením a prodejem deskových her, mají jeden netradiční zvyk - o půlnoci svatebního dne si vždy nový člen rodiny musí vylosovat, jakou hru budou všichni hrát. Grace si vylosuje hru na schovávanou, která má ale poněkud jiná pravidla. Dívka se schová v rozlehlém rodinném sídle, zatímco její noví příbuzní berou do rukou kuše a sekery. Pokud totiž Grace najdou, musí ji zabít. 

Anna
Francie/USA, režie: Luc Besson

Anna Poliatová (Sasha Lussová) je světová topmodelka. Je však také špičkovou agentkou v utajení. Zaplétá se do vražedné hry, ze které není úniku. Anna je čistokrevným špionážním thrillerem - akce, napětí, zvraty a trochu i té milostné vášně.  V hvězdně obsazeném snímku hrají také Luke Evans (trilogie Hobit), Cillian Murphy (Dunkerk, Temný rytíř povstal) a držitelka Oscara Helen Mirrenová. Režie se ujal Francouz Luc Besson, který je kromě řady jiných snímků podepsaný i pod kultovním Leonem nebo Pátým elementem

Po operaci mandlí upadl chlapec do kómatu, začalo trestní řízení
Po operaci mandlí upadl chlapec do kómatu, začalo trestní řízení

Policisté na Královéhradecku zahájili trestní stíhání tří lidí a jedné firmy, kteří údajně nesou odpovědnost za tragédii. Ta se odehrála před dvěma lety, jejímž následkem osmiletý chlapec po operaci mandlí upadl do kómatu.