9. května 2018 18:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Filmové premiéry: malíř Paul Gaugin si bere taxíka na Psí ostrov

Animovaný snímek Ostrov psů. Režie: Wes Anderson. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Animovaný snímek Ostrov psů. Režie: Wes Anderson. | foto: RTR/ČTK

PRAHA Druhá květnový týden míří do českých kin šest snímků. Animovaný hit Wese Andersona doplní pokračování francouzské akční komedie, dívka s alergií na sluneční svit, životopisné drama o nejznámějším francouzském postimpresionistovi, podvod v berlínské bance a pohyby lidí v působivém dokumentu.

Psí ostrov

V japonském městě Megasaki se rozšíří psí chřipka. Starosta města tak učiní nelehký krok a vykáže všechny psy do karantény na ostrov plný odpadků. Malý chlapec Atari se ale se ztrátou svého chlupatého přítele vyrovnat nemůže a vydá se na ostrov za jeho záchranou. Pozoruhodné dobrodružství může začít.

Taxi 5

Policista Sylvain Marot (Franck Gastambide) je proti své vůli převelen do Marseille. Zde musí pomoct s dopadením nebezpečného gangu motorizovaných italských mafiánů. Sylvain ale v pomalém policejním autě zločince může dopadnout jen těžko. Přemluví proto ke spolupráci mladíka Eddyho, který je současným vlastníkem legendárního taxíku známého z předchozích dílů. Také cítíte tu spálenou gumu a vůni benzínu?

Půlnoční láska

Katie Priceová (Bella Thorneová) je sedmnáct let. Místo typického života dospívající dívky ale prožívá noční můru - trpí totiž zvláštní nemocí, která ji neumožňuje chodit na denní světlo. Katie tak vlastně pořádně žije jen v noci, když už všichni ostatní spí.  Když jednou líně sedí na lavičce a drnká na kytaru, tak potká atleta Charlieho (Patrick Schwarzenegger). Oba dva se do sebe zamilují. Katie ale svoje tajemství nemůže tajit věčně...

Gaugin

Malíř Paul Gaugin se v roce 1891 rozhodne utéct před šedivou pařížskou realitou. Novou inspiraci se rozhodne načerpat na exotickém ostrově Tahiti. Gaugina v té době trápí také osobní běsi a podlomené zdraví. Vše se ale změní, když potká snědou krásku Tehuru, která se stane jeho Múzou a životní láskou. V roli Gaugina zazářil Vincent Cassel.

Jak napálit banku

Ta zpropadená banka je tedy dopálila! Boxer Chris, zkrachovalý herec Peter a pološílený marketingový guru Max - to je partička, která se díky zásahu bankovního manažera dostala do finančních problémů. Muži začnou táhnout za jeden provaz a připraví plán, který je stejně troufalý, jako úplně ztřeštěný.


Human Flow

Každý z nás se někam pohybuje. Za pohybem některých ale stojí nutnost přežití - Sucho, hlad, vybombardovaný dům, zmasakrovaní sousedé, umučený manžel, každodenní střelba, intenzívní strach o svůj život, bolestný strach o život svých dětí. Dokument čínského umělce Aj Wej-Weje divákům ukáže bolestné strasti uprchlíků.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!