4. července 2018 18:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Filmové premiéry: miniaturní superhrdinové chtějí očistit svět od Dona Quijota

Sancho Panza (Adam Driver) a jeho pán, rytíř Don Quijote de La Mancha (Johnatan... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sancho Panza (Adam Driver) a jeho pán, rytíř Don Quijote de La Mancha (Johnatan... | foto: Amazon Studios

PRAHA První červencový týden míří do českých kin šestice snímků. Boj proti hurikánu doplní nejmenší marvelovka, šikovná ztráta paměti, legální vraždění, vysněný projekt Terryho Gilliama a velké finále drogové ságy s vysokoškolskými profesory v hlavních rolích.

Než přišla bouře

Dva mladí lidé se setkají a hned se do sebe zamilují. Romantickou idylu ale naruší příchod největšího hurikánu, který ostrov pamatuje. Přestojí láska živelnou katastrofu? Režisér Baltasar Kormákur se o tom diváka snaží přesvědčit.

Manžel na zkoušku 

Leonard Montenegro je zhýralý playboy a miliardář, který si na svou soukromou jachtu najme uklízečku Kate. Dvojice spolu příliš nevychází, ale pak se stane něco jako zázrak. Leonard upadne a ztratí paměť. Kate se rozhodne situace využít a namluví mu, že je jeho manželka. Tohle nemůže skončit jinak, než třeskutě vtipně. 

Ant-Man a Wasp

Ant-Man Scott Lang se nesnadno vyrovnává s rolí otce. Když už se zdá, že nalezl životní rovnováhu, tak se na scéně objeví osudová žena Hope von Dyneová. Jako nejmenší superhrdinská dvojce Marvelu se oba musí postavit neznámé hrozbě.

První očista

Na dvanáct hodin se veškerý zločin ve Spojených státech stává legálním. Dnes večer to bude poprvé, dnes večer se odehraje první Očista. Nikdo neví, co se stane, ale je jasné, že krev poteče proudem. Tohle není podívaná pro citlivé duše. 

Muž, který zabil Dona Quijota

Prokletý film konečně v kinech.  Muž, který zabil Dona Quijota je snímek, který Gilliam připravoval dlouhých sedmnáct let a neustále ho odkládal. Teď je ale tady a vy můžete v kině vidět, jak se správně bojuje proti větrným mlýnům. Hlavní roli Dona Quijota hraje velšský herec Johnatan Pryce (Hra o trůny, Brazil).

Profesoři zločinu: Velké finále

Všichni univerzitní profesoři jsou teď sice ve vězení, ale ještě jednou naposledy musí vyrazit do akce. Droga sopox, kterou profesoři vymysleli, teď ovládá město a slouží jako šílená nástroj pomsty. Jediný, kdo tomu dokáže zabránit je právě doktor Pietro a jeho banda. 

Najdete na Lidovky.cz