27. června 2018 18:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Filmové premiéry: nájemný zabiják hledá životní lásku v pobřežním království

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Oscarový herec Benicio del Toro jako zabiják. Snímek Sicario 2: Soldado (2018).... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Oscarový herec Benicio del Toro jako zabiják. Snímek Sicario 2: Soldado (2018).... | foto: Columbia Pictures

PRAHA Poslední červnový týden míří do českých kin čtyři filmy. Pokračování krví prosycené drogové války doplní pokračování zběsilé italské komedie, pohádkové dobrodružství podle knižní předlohy a předstíraný invalida.

Sicario 2: Soldado

Drogová válka mezi mexickými kartely a americkou DEA stále zuří. Jenže Američané mají stále vládou poněkud svázané ruce. Agent Matt Graver (Josh Brolin) osloví tajemného zabijáka Alejandra (Benicio del Toro), který má na vůdce kartelu pořádnou pifku. Hlavoun mu totiž vyvraždil celou rodinu. Alejandro tam nemá co ztratit a válka, kterou proti kartelu rozpoutá, bude ničivá a absolutní.

Jim Knoflík, Lukáš a lokomotiva Ema

Jim je mladý chlapec, který neustále touží po dobrodružství. Jeho nejlepším přítelem je strojvůdce Lukáš a jeho téměř magická lokomotiva Ema. Jednoho dne se tito tři rozhodnou vydat do světa. Neskutečné dobrodružství, které na ně čeká, je zavede až na dálný východ. Knižní předlohu napsal Michael Ende, autor Nekonečného příběhu.


Láska bez bariér

Jocelyn (Frank Dubosc) je nenapravitelný sukničkář. V rámci jedné ze svých dobyvatelských eskapád se rozhodne předstírat, že je invalida na vozíku. Tak ho přistihne jeho sousedka, která o něj začne pečovat. Problém nastane, když ho sousedka seznámí se svou šarmantní sestrou Florence, která doopravdy na vozíku, a Jocelyn se do ní bezhlavě zamiluje. Bude postarší seladon i nadále předstírat své upoutání na vozík?

Profesoři zločinu: Masterclass

Pokračování italské komedie Profesoři zločinu se ponese ve stejně zběsilém duchu. Akademická banda profesora Petera v minulém díle vymyslela dokonale chytrou drogu, která je i v rámci italských zákonů legální. Teď se na ně však obrátí sama policie, aby jim profesoři pomohli s pátráním po jiném zločineckém gangu.

  • 0Diskuse

Najdete na Lidovky.cz