8. března 2017 18:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Filmové premiéry: nejoceňovanější český film i návrat legendární opice

Snímek Masaryk. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Snímek Masaryk. | foto: Bioscop

Tento týden jdou do kin tři velké snímky. Premiéru má film Masaryk Julia Ševčíka, který na sebe v minulých dnech upoutal pozornost díky cenám Český lev. Stal se nejúspěšnějším českým filmem v tuzemské soutěži, ale zároveň díky tomu jedním z nejkontroverznějších. Doplní ho nový příběh o King Kongovi a sonda do balkánské duše.

Masaryk
Píše se rok 1939. Jan Masaryk bydlí v Americe. Snaží se vyrovnat se s hrozivou zradou mnichovské dohody. Má pocit, že se všichni zradili i jeho samotného a že selhal jako československý velvyslanec v Londýně. Masaryk proto musí ze všech sil bojovat s démony, kteří ho pronásledují. V tom mu pomůže Stein, doktor německého původu, a krásná půvabná spisovatelka Marcia Devenportová. Snímek získal na předávání cen Český lev hned dvanáct ocenění a stal se tak nejúspěšnějším českým filmem.

Kong: Ostrov Lebek

Opice se vrací! Skupina badatelů a vojáků se dostane na opuštěný ostrov kdesi v Pacifiku. Jejich misí je průzkum, ale to, s čím se tu setkávají, popírá veškerý lidský rozum. Ostrov je totiž domovem King Konga, nekorunovaného krále zvířat. Boj člověka proti celé přírodě na sebe nenechá dlouho čekat. V hlavních rolích září Tom Hiddleston a Samuel L. Jackson.

Smrt v Sarajevu

Fiktivní hotel Evropa je jedním ze sarajevských podniků. Sem zasadil režisér Danis Tanovic své spletité drama a lidskou tragikomedii v jednom. Snímek je komplexním popisem balkánské mentality a duše. Filmu vévodí i netradiční kamera a umělecké zobrazení samotného hotelu.

Najdete na Lidovky.cz