2. května 2018 18:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Filmové premiéry: neznámý voják na tichém místě plánuje krvavou pomstu

Lee (John Krasinski) se svou hluchou dcerou Regan (Millicent Simmondsová).... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lee (John Krasinski) se svou hluchou dcerou Regan (Millicent Simmondsová).... | foto: PARAMOUNT PICTURES

PRAHA První květnový týden míří do českých kin čtyři filmy. Oceňovaný horor, při kterém není radno vykřiknout, doplní známá finská válečná legenda, nelehké rodinné na horách a lov na bohaté frajírky.

Tiché místo

Příběh vypráví o životě Leeho (John Krasinski, snímku kromě režie a hraní v něm napsal i scénář) a Evelyn (Emily Bluntová) Abbottových, kteří vychovávají tři děti. Musí se ale skrývat, protože po zemi se pohybují Oni, neznámí tvorové, kteří loví za pomoci sluchu. Každý sebemenší zvuk může znamenat smrt. Rodina Abbottových má ale tu výhodu, že jejich dcera Regan je neslyšící a celá rodina díky tomu perfektně ovládá znakovou řeč. Odlehlou farmu, na které žijí, také opatřili řadou bezpečnostních prvků, které je mají skrýt a před vetřelci ochránit. Problémem je, že Evelyn je v pokročilém stupni těhotenství. Některé věci se bez křiku prostě neobejdou...

Neznámý voják

Když Finsko napadne mohutná armáda sovětského svazu, vyjukaným finským mladíčkům tak nezbude nic jiného, než se agresorovi čelem postavit. Příběh Neznámého vojáka je již třetí filmovou verzí známé finské legendy. Mladý voják se se svou jednotkou musí zuby nehty bránit mnohonásobné přesile. Nevzdá se ani ve chvíli, kdy je bitva dávno prohraná. Film vznikl podle knižního bestselleru Väinö Linny, který pro jeho příběhy čerpal i z vlastní zkušenosti.

Kluci z hor

Mentálně postižený strýc (Jiří Lábus) žije spolu se svým synovcem (Martin Dejdar). Jejich vztah je součtem nevinnosti obou mužů spjatých krevním poutem. Jejich poutu ale není přáno ze strany ostatních, kteří jdou jen za svým ziskem a udělají kvůli tomu vše. Přetrhají všechna pouta.

Pomsta

Bohatí chlapečci se baví tím, že vezmou svá drahá auta, vyjedou do pouště a zbraněmi loví zvířata. Tentokrát si ale jeden z nich s sebou přivede sexy přítelkyni Jennifer (Matilda Ann Ingrid Lutzová), o kterou hned projeví zájem i ostatní. Situace se jim vymkne z rukou a nechají dívku polomrtvou zemřít uprostřed pouště. Ona má ale tuhý kořínek, sebere se a sama se vydá na lov. Chlapečcci ještě netuší, že tentokrát lovnou zvěří budou oni.

Najdete na Lidovky.cz