1. března 2017 18:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Filmové premiéry: ovce mezi vlky i Hugh Jackman jako poslední X-men

Snímek Logan: Wolverine. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Snímek Logan: Wolverine. | foto: CinemArt CZ

První březnový týden do kin přichází čtyři nové snímky a dvě obnovené premiéry. Zatím nejdrsnější „Marvelovku“ doprovodí, česká romantická komedie plná hudby, animovaný příběh dívky s velkým tanečním snem, únik před civilizaci na vlnách osobní krize a nové uvedení dvou filmových klasik.

Logan: Wolverine

Mutant Wolverine (Hugh Jackman) už zažil i lepší dny - stárne, jeho regenerační schopnosti se vytrácí a náladu má na bodu mrazu. Věci nepomáhá ani fakt, že jeho mentor Profesor X (Patrick Stewart) je stižen parkinsonovou chorobou a dostává nekontrolovatelné záchvaty. Wolverin se s Profesorem ukrývá v opuštěné továrně na americko-mexické hranici. Situace se rychle změní, když se na scéně objeví Laura (Dafne Keen), ta má schopnosti podobné Wolverinovi a v patách tlupu žoldáků se samopaly, kteří dříve střílejí a pak až se ptají. Wolverine své schopnosti ztrácí, mladá Laura je neumí ovládat a Profesor je ve stavu, kdy těžko bude pomáhat. V rámci přežití je teď na Wolverinovi, aby se stal mentorem mladičké dívky.

Balerína

Sirotčinec není přívětivé místo. Mladá Félice chce za každou cenu uprchnout a stát se uznávanou tanečnicí. Dá se dohromady s vynalézavým chlapcem Viktorem, který ji možná pomůže její sen splnit... ale jenom pokud se dostanou do Paříže a Félice uspěje v konkurzu. Je více než jasné, že cesta to nebude lehká, ale určitě plná výzev a dobrodružství.


Muzzikanti

Těšínské Slezko je křižovatka tří národností - České, Slovenské a Polské. Místo působí trochu jako z bájí - chlapi zde stále mají svou mýtickou sílu a ženy okouzlují pouhým pohledem. Zde se odehrává spletenec příběhů okořeněný pořádnou dávkou dobré muziky.


Stát pevně

Léo je scénárista s osobní krizí. Tu se rozhodne vyřešit poněkud netradičním způsobem - vydává se do divočiny hledat vlky. Místo vlků ale najde pastýřku Marii, která mu porodí dítě. Oba se přestěhují na statek Mariiných rodičů, kde žijí s jejím excentrickým otcem. Po porodu Marie utíká a Léo zůstává s dítětem sám. Se situací se Léo vypořádává velmi svérázně... Snímek je perverzní variací na pastorále a příběhem muže, který může být vším, ale není ničím.

Amadeus - obnovená premiéra

Slavný film Miloše Formana snad netřeba představovat. Oscarový příběh jednoho z nejlepších skladatelů dějin, Wolfganga Amadea Mozarta, si v roce 1984 podmanil svět. Proti Mozartovi stojí Antonio Salieri, který žárlí na skladatelův úspěch a snaží se ho zničit za každou cenu. Snímek obdržel v době svého uvedení 8 Oscarů (z 13 nominací) a 4 Zlaté globy. Obnovená premiéra je oslavou dokonalé filmařiny a života slavného umělce.


Ze soboty na neděli - obnovená premiéra

Máňa a Nany se jdou jednou večer bavit do nočního podniku. Máňa odolává návrhům dotěrného Ervína, nakonec před ním uteče a venku se potká se sympatickým typografem Karlem. Dokonalá love story ale bude muset ještě počkat... Řežisér Gustav Machatý se společně s celou řadou umělecky progresivních spolupracovníků (A. Hackenschmied, V. Nezval či J. Ježek) pokouší o poetické zachycení atmosféry všedního městského života ve svém typickém kosmopolitním stylu.

Najdete na Lidovky.cz