1. listopadu 2017 18:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Filmové premiéry: Před soudem stojí Milada Horáková, Lajka letí do vesmíru

Snímek Milada. Režisérem filmu je David Mrňka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Snímek Milada. Režisérem filmu je David Mrňka. | foto: Bohemia Motion Pictures

První listopadový týden mají česká kina pět premiér. životopisný snímek Milady Horákové doplní animovaná příšeří rodinka, hororové pátrání po svém vlastním vrahovi, existenční horor o nezvyklém dítěti a loutkový pes na mimozemské planetě.

Milada

Režisér David Mrnka připravoval film Milada celých deset let. Spolupracoval s historiky, odborníky i pamětníky. Díky tomu se mu podařilo získat přístup i k dosud nezveřejněným materiálům. Díky tomu je Milada nepřikrášleným příběhem odvážné ženy, která pro své přesvědčení obětovala to nejcennější - svůj život.  

Zabití posvátného jelena

Proslulý kardiochirurg (Colin Farrell) má úžasný život. Má skvělou práci, nádherný dům, milující ženu (Nicole Kidmanová) a nadaného syna Martina. Právě u Martina se ale začnou projevovat schopnosti, které jsou mimo jakékoliv lidské chápání. Existenciální horor oceňovaného režiséra Yorgose Lanthimose (Špičák, Humr) vás přinutí pochybovat o všem, v co jste dosud věřili.

Všechno nejhorší

Hororový snímek Všechno nejhorší je strašidelnou verzí kultovního filmu Na Hromnice o den více. Vysokoškolačku Tree (Jessica Rothe) v noci zabije maskovaný vrah. Studentka se ale ráno znovu probouzí a zjišťuje, že ten samý den se odehrává znovu od začátku. Dívka ví, že musí využít situace a snažit se vraha odhalit dřív, než ji zabije znovu. Pokud to nevyjde teď, tak třeba na další pokus. Kolikrát si ale Tree může dovolit zemřít, než se cyklus přeruší?

Lajka

Co když Lajka nezemřela na oběžné dráze, ale přistála na přátelské mimozemské planetě? Takovou otázku si klade nový snímek Aurela Klimta. Snímek, který byl v přípravě dlouhých 12 let, se vyznačuje dokonalou animací a digitálními triky. Boj zvířat a mimozemšťanů proti lidským vetřelcům podkresluje působivá hudba Miroslava Wanka a Marka Doubravy.

Příšerákovi

Wishboneovi jsou typickou americkou rodinkou. Mámu Emmu si ale vybere za svou nastávající samotný hrabě Drákula. Pošle čarodějnici, aby jeho vyvolenou změnila na upírku. Kouzlo ale nedopadne tak, jak by mělo. Z celé rodiny se stanou příšery jak z béčkového hororu. Wishboenovi se tak musí vydat na dobrodružnou (a vtipnou) cestou za znovuzískáním svých lidských podob.

Najdete na Lidovky.cz