8. listopadu 2017 18:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Filmové premiéry: Proč se v ráji krade a kdo zavraždí Johnnyho Deppa?

Vražda v Orient expresu. Hercule Poirot - nejlepší detektiv na světě. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vražda v Orient expresu. Hercule Poirot - nejlepší detektiv na světě. | foto: Twentieth Century Fox

Druhý listopadový týden se do kin chystá pětice snímků. Novou verzi kultovního detektivního příběhu doplní zdánlivě idylické americké městečko, nevšední zamilovaná žena, animované hledání Lesního muže a osudy jednoho z nejznámějších gay umělců všech dob.

Vražda v Orient expressu

V chodbách legendárního mezikontinentálního vlaku se rozlévá panika. Podnikatel Edward Ratchett (Johnny Depp) je ubodán přímo ve svém kupé! Vlak navíc musí kvůli nečekané vánici zastavit, což cestujícím na náladě příliš nepřidá. Naštěstí je na palubě nejslavnější Belgičan, vždy šarmantní detektiv Hercule Poirot (Kenneth Branagh). Geniální Poirot musí zapojit všechny mozkové závity, aby případ vyřešil, než vrah udeří znovu. Dechberoucí rozuzlení je jen třešnička na dortu, který upekla pro své čtenáře spisovatelka Agatha Christie. Jeho nové filmové zpracování je navíc hvězdně obsazené.


Maxinožka

Teenager Adam nemá příliš kamarádů. Volný čas tráví tím, že pátrá po svém ztraceném otci. Představte si jeho překvapení, když zjistí, že jeho otcem není nikdo jiný, než proslulý Lesní muž. Otec a syn k sobě postupně nacházejí cestu. Tím ale celé dobrodružství teprve začíná.

Suburbicon - Temné předměstí

Malé městečko Suburbicon uprostřed Spojených států je kousek ráje v uspěchaném světě. Právě tady žije Gardner Lodge (Matt Damon) se svou rodinou. život se jim ale převrátí na hlavu ve chvíli, kdy se někdo vloupá do jejich domu a snad omylem zabije Rose, Gardnerovu manželku.  Pachatel je rychle dopaden, ale Gardner ho při identifikaci neusvědčí. Vrahem je totiž nechvalně proslulý lichvář, který drží Gardnera v šachu. To je jen první z řady událostí, které ovlivní život městečka a dost možná celé Ameriky.  Ačkoliv se zdá, že musí jít o zemité drama, tak to není tento případ. Kriminální komedii Suburbicon režíroval George Clooney.

Fantastická žena

Marina a Orlando se do sebe zamilují. Není to ale vztah, který by schvalovalo okolí. Marina je totiž mladá transsexuální servírka a Orlando důstojný starší podnikatel. Orlando navíc poměrně náhle a záhadně umírá. Jeho rodina z toho okamžitě začne vinit Marinu.

Tom of Finland

Důstojník Touko Laaksonen se po druhé světové válce vrací zpět do Helsinek. Zjišťuje, že se svět změnil. Touko je navíc homosexuál a špatně snáší zemi, ve které je homosexualita stále trestná. Své frustrace si tak vybije v umění. Laaksonenovo dílo opatřené slavným podpisem „Tom of Finland“ se stalo emblémem celé generace mužů a umělec se stal jednou z nejslavnějších gay ikon v historii.

Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?
Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?

Nikdy nelze přesně naplánovat, jak bude porod probíhat. V zahraničí už řadu let fungují porodní domy jako alternativa klasické porodnice a domácího porodu. Jaké jsou přínosy a rizika těchto zařízení?

Najdete na Lidovky.cz