6. února 2019 18:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Filmové premiéry: Skotská královna si na střeše staví hrady z kostiček

Saoirse Ronanová jako Marie Stuartovna. Snímek Mary, královna Skotů (2018).... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Saoirse Ronanová jako Marie Stuartovna. Snímek Mary, královna Skotů (2018).... | foto: Focus Features

PRAHA První únorový týden míří do českých kin šest snímků. Historické drama se Saoirse Ronanovou a Margot Robbieovou doplní očekávaný film Jiřího Mádla, velmi zlobivé dítě, dobrodružství z kostiček, kriminální dědictví v mrazivém Švédsku a citlivý portrét jednoho Sokola.

Marie, královna skotská
Velká Británie, režie Josie Rourkeová

Marie Stuartovna (Saoirse Ronanová) je oblíbenou panovnicí, která ke skotské koruně připojila i tu francouzskou. Proti ní stojí některé rebelující skotské klany a také její vlastní krev - po Mariině koruně touží i anglická královna Alžběta (Margot Robbieová), která je s panovnicí pokrevně spřízněná. Obě panovnice jsou nesmírně ctižádostivé a netrvá dlouho, než jim dojde, že mocenské tahanice přežít může jen jedna. Jaké události vedly k jedné z nejslavnějších poprav v lidských dějinách?

Schöneck je rájem pro děti i dospělé
Schöneck je rájem pro děti i dospělé

Přemýšlíte, kde prožít zimní dovolenou s dětmi? Máme pro vás báječný tip! Kousek za hranicemi najdete areál nevídaných rozměrů a hlavně s pestrou nabídkou možností zábavy.