22. března 2017 18:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Filmové premiéry: thriller z hlubokého vesmíru i děvčátko s genetickou poruchou

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Snímek Život. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Snímek Život. | foto: Columbia Pictures

Předposlední březnový týden vyráží do kin pět snímků. Hvězdně obsazený vesmírný velkofilm doplňuje norské drama podle skutečných událostí, romantický snímek se špatně vidícím protagonistou, hororové zlo pronikající až do morku kosti a záznam koncertu kapely Rammstein z Paříže.

Život

Šestice kosmonautů provádí výzkumy na mezinárodní vesmírné stanici. Jejich cílem je Mars, kde se snaží objevit nezvratné důkazy o existenci života na jeho povrchu. Záhy najdou, co hledají. Když se ale odchýlí od výzkumných metod, tak zjistí, že ony formy života mají vyšší inteligenci a touhu zabíjet. Ve filmu září Jack Gyllenhaal a RyanReynolds.


Rande naslepo

Saliya touží po jediném - práci v luxusním hotelu. Když to vypadá, že by jeho sen mohl najít naplnění, lékaři mu diagnostikují ztrátu zraku. Saliya se ale zatvrdí, sebere všechno sebevědomí a pošle přihlášku do pětihvězdičkového hotelu. Jako zázrakem je přijat. Musí se snažit, aby nebylo jeho tajemství odhaleno. Za pomocí kolegy Maxe, který Saliyu odhalí, se snaží do paměti dostat umístění všech předmětů, schodů... Do hotelu ovšem přijede Laura, do které se Saliya bezhlavě zamiluje. Jeho podvod navíc najednou začne vyplouvat na povrch. Dočká se příběh šťastného konce?


Skryté zlo

Zlo je mezi námi a je schopné najít si každého. Tři kamarádi zjistí, že jediná obrana je nevyslovovat jeho jméno a nemyslet na něj. To se ale mnohem snáze řekne, než udělá. Dokáží kamarádi přežít navzdory tomu, že jejich šance jsou mizivé?


Lví žena

Eva se narodí s hypertrichózou, genetickým onemocněním, kdy jí po celém těle roste nadměrné množství chlupů. Vlastní otec o ní prohlásí, že není jeho dcera a lidé radši přecházejí na druhou stranu chodníku. Eva je ale statečné děvče a i přes nepřízeň osudu chce žít svůj život naplno, jako každý jiný člověk. Působivé norské drama je natočeno podle skutečných událostí.


Rammstein: Paris

Ohnivá show a řízná muzika. Německá kapela Rammstein ví, jak bořit hudební i vizuální hranice. Režisér Jonas Åkerlund se pokusil na kameru zachytit brutální poetiku koncertu Rammstein z Paříže v roce 2012. Tohle by si neměl nechat ujít žádný hudební fanoušek!

  • 0Diskuse

Najdete na Lidovky.cz