28. března 2018 18:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Filmové premiéry: videoherní jízda se zahradním trpaslíkem až na prosluněnou pláž

Hlavní hrdina Wade (Tye Taylor) touží najít poklad, který by z něj učinil... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hlavní hrdina Wade (Tye Taylor) touží najít poklad, který by z něj učinil... | foto: Warner Bros.

PRAHA Poslední březnový týden míří do českých kin šest snímků. Očekávanou novinku Stevena Spielberga doplní záchranná akce vysoko na nebi, malý sádrový detektiv, partička sígrů, životopisný film o francouzském spisovateli a zběsilá svatba dvou nejlepších kamarádů.

Ready Player One

Země je v roce 2045 bezútěšné místo. Nerostných surorovin a jídla je poskrovnu. Lidé spíše živoří, než žijí. Proto také vznikla fascinující hra OASIS založená na principu virtuální reality. V té je všeho dostatek a každý se v ní může stát hrdinou vlastních příběhů. Když zakladatel hry James Halliday zemře a jím zanechaný vzkaz odhalí, že celý program zdědí ten, kdo vně programu najde skrytý poklad, strhne se hotové šílenství. Každý by chtěl OASIS pro sebe, stejně jako po tom touží chlapec Wade (Tye Sheridan). K jeho smůle proti němu ale stojí zlá megakorporace, která se v honbě za pokladem neštít ničeho.


Operace Entebbe

V roce 1976 unese čtveřice teroristů letadlo směřující z Paříže do Tel Avivu. členové radikální německé teroristické skupiny Brigitte Kuhlmanová (Rosamunde Pikeová) a Wilfred Bose (Daniel Brühl) donutí piloty přistát v ugandském městě Entebbe. Za své rukojmí požadují výkupné 5 milionů dolarů a propuštění palestinských vězňů z izraelského vězení. Kvůli záchraně letadla se rozjede jedna z nejnákladnějších a nejvelkolepějších záchraných akcí v historii.


Sherlock Koumes

Nějaký zloděj krade po nocích v Londýně zahradní trpaslíky. Záhadě na kloub může přijít jen jeden z nich, Sherlock Koumes, nejsádrovější detektiv na světě. Na jeho strastiplné cestě plné hororu mu pomohou Gnomeo a Julie.


Plážoví povaleči

Frankieho (Harris Dickinson) dospívání není vůbec jednoduché. Léto tráví s nemocnými rodiči a před povinnostmi utíká za partou kamarádů. Jenže Frankieho kamarádi jsou jednou z těch špatných part, které mají na každého špatný vliv. Mladík se tak dostává do kolotoče výtržností a špatných rozhodnutí. Vydělává si tím, že flirtuje na internetu se staršími muži. Tohle prostě nemůže skončit dobře.

Příslib úsvitu

Maláho Romana (Eric Barbier) motivuje jeho moudrá matka Nina(Charlotte Gainsborough). I když je rodina chudá, přesto stále vzhlíží k budoucnosti s nadějí. Roman se rozhodne, že se stane slavným spisovatelem. Tak se přece nejlépe odvděčí své milované matce. Postupně se z chlapce přetváří až na Romaina Garyho, slavného francouzského spisovatele.

Vezmeš si mě, kámo?

Yassin (Tarek Boudali) pochází z malé vesnice. Všichni jeho sousedé se složí, aby mohl jít studovat na prestižní univerzitu do Paříže. Z Yassina se stane hrdina celého okresu! Záhy ale mladík neudělá zkoušku a přijde o stipendium. Musí rychle sehnat peníze. Jeho jedinou možnosti je svatba s nejlepším přítelem. Samozřejmě je to jenom na oko, ale tahle hra bude oba stát pěkně draho.

Najdete na Lidovky.cz