16. srpna 2017 18:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Filmové premiéry: Z nacisty obsazeného Česka do náruče Ryana Reynoldse

Snímek Po strništi bos (2017). Režie Jan Svěrák. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Snímek Po strništi bos (2017). Režie Jan Svěrák. | foto: Bioscop

Třetí srpnový týden míří do kin dvě premiéry. Dlouho očekávaný snímek Jana Svěráka doplní nekompromisní akční komedie s hvězdným obsazením.

Zabiják & bodyguard

Nejlepší bodyguard na světě (Ryan Reynolds) dostane novou prácičku. Ta je ovšem trochu jiná - musí chránit nájemného zabijáka (Samuel L. Jackson), který má poskytnout klíčové svědectví před mezinárodním soudem. To ale není po chuti některým pochybným živlům. Oba naši hrdinové se tak budou muset ze všech sil snažit zůstat na živu. Což se lépe říká, než udělá, zvlášť když si oba dva lezou pořádně na nervy.


Po strništi bos

Dlouho očekávaný snímek zpracovává vzpomínky na válku, které knižně sepsal Zdeněk Svěrák. Eda Souček je vytoužené dítě. Jeho rodiče ho opatrují jako oko v hlavě, neboť o jedno dítě již přišli. Jenže do Česka dorazí německá válečná mašinerie, kterou chlapec vnímá nevinným a naivním dětským okem. Eda se seznámí s místní klukovskou partou, kde si musí vydobýt své místo. Během toho kolem jezdí německé tanky. Eda Souček je českým divákům již dobře známý hrdina - je protagonistou filmu Obecná škola, který se odehrává několik let po tomto snímku. Ve filmu Po strništi bos duo Svěráků znovu dokazuje, že mají smysl pro citlivé vypravěčství a vykreslování lidských charakterů.

Najdete na Lidovky.cz