Neděle 29. března 2020svátek má Taťána 10 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Filmové premiéry: zkorumpovaná slovenská politika má políčeno na modrého ježka

Snímek Sviňa (2020). Režie: Mariana Čengel Solčanská, Rudolf Biermann. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Snímek Sviňa (2020). Režie: Mariana Čengel Solčanská, Rudolf Biermann. | foto: CINEMART

PRAHA Třetí únorový týden si v českých kinech přijdou na své milovníci temných dramat, akčních jízd, historických velkofilmů, kreslených pohádek i exotické filmařiny.

Sviňa 
Slovensko, režie: Mariana Čengel Solčanská, Rudolf Biermann

Nic není nevinné, nic není čisté. Snímek vznikl na motivy knihy spisovatele Arpáda Soltésze. Příběh diváka zavede do prostředí vrcholové politiky, organizované mafie z obchodu s bílým masem. Tyto poměrně klidné vody naruší ambiciózní novinář Ondrej. Když začne mít „kápo všech káp“ Wagner pocit, že mu díky mladíkovi teče do bot, rozhodne se, že je na čase přijmout tvrdá opatření. Takovou bouři ještě Slovensko nezažilo.


Ježek Sonic
Japonsko/USA/Kanada, režie: Jeff Fowler

Videoherní legenda se konečně dostává na stříbrná plátna. Tentokrát se Sonic dostane ze své rodné planety na Zemi. Vláda se o superrychlého bipedálního hmyzožravce pochopitelně začíná zajímat a na jeho chycení si najde excentrického doktora Robotnika (Jim Carrey). Ani Sonic ale není sám, protože se rychle spřátelí s šerifem Tomem (James Mardsen). Která ze stran nakonec tento tryskový závod vyhraje? 

Král Petr I.
Srbsko/Řecko, režie: Petar Ristovski

Petr I. Karađorđević byl v roce 1914 starým srbským králem, který se v ústraní připravoval předat vládu svému synovi. Atentát na Františka Ferdinanda d´Este v Sarajevu jeho plány rázem změní. Srbsko je zataženo do války, o kterou v žádném případě nestálo. Co s tím zmůže jeden starý král? Snímek Král Petr I. je velkolepým balkánským pohledem na první světovou válku. 

Mosley
Nový Zéland/Čína, režie: Kirby Atkins

Mosley patří spolu se svou rodinou ke zvířecímu druhu kozloňů. Tato zvířata myslí a mluví, ačkoliv stále slouží lidem. Bohužel Mosleyho majitel, farmář Sam, je zlý a výbušné povahy. Když se kozloň vydá na velkolepé dobrodružství, pošle za ním své krveláčné lovce...


Chvění
Guatemala/Lucembursko/Francie, režie: Jayro Bustamante

Pablova rodina je hluboce věřící. Proto jsou všichni šokovaní, když se Pablo zamiluje do jiného muže. Ačkoliv se muž snaží sjednotit svou rodinu a rodinu svého milého, do které se přestěhoval, nedaří se mu to. Co víc, jeho vlastní rodina si myslí, že mu je schopna od homosexuality pomoct a žádná cena pro ně není příliš vysoká.


Ixcanul
Guatemala/Francie, režie: Jayro Bustamante

Sedmnáctiletá María je prostá indiánská dívka žijící s rodiči na úpatí sopečného vulkánu. Když se poprvé zamiluje, její život nečekaně nabere zcela jiný směr.

Premium

KOMENTÁŘ: Koronavirus je hrou o čas. Do roka onemocníme všichni

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Nejdéle do roka koronavirem onemocníme všichni. Jde jen o to, aby se lidé s těžším průběhem choroby mohli během...

Premium

Úspěšný recept na koronavirus pochází z Číny a zní jasně: Chce to být tvrdý!

Lidé v ochranných rouškách během ranní dopravní špičky v Pekingu (9. března... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Inspirace pro svět: Jak se vlastně Číně podařilo silně zkrotit zákeřnou chorobu? Zatímco pro většinu Západu se...

Premium

Koronavirus nám vletěl do imunitně naivní populace, tvrdí parazitolog Ježek

Petr Ježek, primář laboratoře klinické mikrobiologie a parazitologie nemocnice... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tým primáře Oddělení klinické mikrobiologie a parazitologie Petra Ježka z příbramské oblastní nemocnice je jedním z...

Advantage Consulting, s.r.o.
IT SERVICE DESK WITH GERMAN LANGUAGE

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 30 000 - 35 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz