Sobota 14. prosince 2019svátek má Lýdie 1 °C déšť se sněhem Předplatné LN
Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Nový 23.10.2019 9:55

"Očekáváme, že se z filmů něco naučíme, že si odneseme nějaké zkušenosti, osvícení nebo třeba inspiraci,“ prozradil režisér to, co si myslí o nedávných Scorseseho výrocích.

.

Asi jak kdo. To, o čem je psáno očekávám od knih a podle toho si je vybírám. Od filmů chci jen zábavu a pobavení. A jako obyčejný řadový člověk si myslím, že o úspěšnosti filmu vypovídá především to, kolik peněz vydělal. K čemu "kvalitní" film, který je tak na výši, že má mizernou sledovanost a je prodělkem? Kdo chce být producentem takového filmu? Snad jedině věřejnoprávní médium, které peníze cucá z koncesionářských poplatků, či státního rozpočtu.

J. Orlík 23.10.2019 13:49

To je velmi povrchní názor. Ne každý film vzniká podle knih, vznikají extra scénáře. Pokud hledáte ve filmu jen zábavu a pobavení, tak jste velmi plytký člověk. Neříkám, že i já v nich, tu a tam nenacházím zábavu a pobavení, ale ve většině případů je to něco jiného. Upřímně řečeno, Marvel dělá naprosto povrchní filmy, sice technicky skvělé, to ano, ale povrchní. A že se ozval i takový Samuel Jackson? No, bodejť by ne, vždyť z vystupování v nich má neuvěřitelné prachy. Taky dnes hraje ve kdejakém šuntu. A ano. Úspěšný film se opravdu pozná podle výdělku, ale už ne ten kvalitní. A o tom ti režiséři mluvili. Když porovnáte, třeba, takové King Crimon a Eda Sheerana, tak druhý jmenovaný jistě vydělal o dost víc. Ovšem kvalita je na straně prvně jmenovaného. Pokud budete brát filmy a hudbu podle výdělku, pak jste o kvalitní hudbu a filmy ani nezakopl. Nicméně, že se starší generaci tvůrců obvykle nelíbí tvorba nová, to platí obecně. Je ale fakt, že filmy, kde je 80% všeho tvořeno jinými nást


Premium

Zoufale jsme se snažili postřeleného muže zachránit, líčí lékař z Ostravy

Hrudní chirurg Marcel Mitták | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Hrudní chirurg Marcel Mitták z Fakultní nemocnice Ostrava se snažil s týmem zdravotníků zachránit jednoho z těžce...

Premium

Na Gottově pohřbu jsem se bál, že spáchám atentát na Zemana, říká Strach

Jiří Strach | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Každý se ho ptá na Anděla Páně 3. Jiří Strach ale trpělivě vysvětluje, že to nezáleží jen na něm. „Rozhodujeme o tom...

Premium

Zalepili matce prsa, aby nemohla kojit. Při příbězích z Osvětimi pláče i průvodce

Průvodce Lukáš Lev | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lukáš Lev provází v koncentračních táborech a popisuje nacistická zvěrstva. Jeho babička si však stála za tím, že za...