7. června 2017 12:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Fine Line. Absolventi ateliéru Supermédia vystaví své závěrečné práce

Anna Pospíšilová - Supermédia. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Anna Pospíšilová - Supermédia. | foto: VŠUP

PRAHA Fine Line je skupinová výstava letošních absolventů ateliéru Supermédií Vysoké školy uměleckoprůmyslové pod vedením Davida Kořínka a Milana Mikuláštíka, která představuje závěrečné diplomové a bakalářské práce.

V pracích jednotlivých umělců se často můžeme setkat s díly zabývajícími se velmi odlišnými tématy, avšak studenty Supermédií – krom jejich vyjadřovacích prostředků – spojuje jejich balancování na jistém rozmezí. Někteří se zabývají otázkou reality, iluze a tenkou hranicí mezi těmito dvěma pojmy. Skrze svá díla si představují alternativní současnosti a blízké budoucnosti, jiní naopak přivádějí do současnosti vzpomínky na doby minulé. Nemalá část se věnuje prolínání umělecké sféry s jinými oblastmi, zejména se světem módy. To je příznačné i pro samotnou lokaci této výstavy – hala 17, která se na deset dní promění ve výstavní prostory, totiž donedávna bývala sídlem jednoho z nejvyhlášenějších pražských secondhandů.

Kateřina Hynková.
Ladislav Kyllar - Supermédia.

Vystavující umělci a umělkyně: Markéta Kosinová, Ladislav Kyllar, Marie Lukáčová, Andrea Mikysková, Michaela Munzarová, Olbram Pavlíček, Anna Pospíšilová. O pár metrů dál v holešovické Továrně, vystaví své diplomové práce i studenti Ateliéru designu oděvu a obuvi a Ateliéru módní tvorba.

Fine Line: výstava diplomových a bakalářských prací ateliéru Supermédií Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze.

místo: Hala 17 v Pražské tržnici

13. 6.-22. 6. 2017 otevřeno denně od 10.00 do 18.00

vernisáž: 14. 6. 2017 od 19.00

kurátorka: Natálie Drtinová

architekt výstavy: Vojtěch Šaroun

grafický design: Olbram Pavlíček

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz