7. listopadu 2018 10:35 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Colours of Ostrava budou svědkem českého debutu Florence + The Machine

Florence Welch (Florence + The Machine) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Florence Welch (Florence + The Machine) | foto: Colours of Ostrava

Festival Colours of Ostrava oznamuje po legendách The Cure další velkou hvězdu současné světové hudby - britskou kapelu Florence + The Machine, která v areálu Dolních Vítkovic zažije v první den festivalu tuzemskou koncertní premiéru.

„O vystoupení Florence + The Machine na našem festivalu jsme se snažili dlouho. Příští rok je to tak pro nás po The Cure další velký splněný sen. Koncerty Florence Welch předchází skvělá pověst, věříme, že na návštěvníky v industriálním areálu Dolních Vítkovic čeká výjimečný hudební zážitek,“ líčí ředitelka Colours of Ostrava Zlata Holušová.

Skladby skupiny, která vznikla v roce 2007, se pohybují na škále od indie-rockové divočiny přes monumentální popové písně až po lyrické klavírní balady. Od začátku v ní působí po boku Florence Welch také spoluautorka většiny hitů, hudebnice a producentka Isabella Summers. Formace získala Brit Awards, NME Awards nebo MTV Video Music Awards, opakovaně byla nominována na Mercury Prize i Grammy.

Florence + The Machine představí na Colours of Ostrava zatím poslední, letošní album High as Hope. Jejich koncerty jsou pověstné obrovskou energií - dodnes se třeba vzpomíná, jak zpěvačka na festivalu SXSW v americkém Austinu skočila rozparáděná do fontány nebo v Readingu lezla po pódiové konstrukci.

Osmnáctý ročník festivalu Colours of Ostrava proběhne od 17. do 20. července 2019 opět v areálu ostravských Dolních Vítkovic. Program na 20 scénách nabídne přes 350 programových bodů - vedle koncertů více než 120 zahraničních a domácích kapel také diskuse v rámci mezinárodního fóra Meltingpot, dále divadla, workshopy, filmy, výtvarné instalace a další doprovodné aktivity.

Čtyřdenní vstupenky na Colours of Ostrava 2019 jsou v prodeji ve festivalovém e-shopu na www.colours.cz. Cena 2 490 korun platí na limitované množství 9 000 kusů.

obzOndřej Bezr

Najdete na Lidovky.cz