11. října 2015 15:13 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Francouzský autor krimi bestsellerů Bernard Minier přijede představit svou novou knihou v Praze

Bernard Minier - slavný francouzský spisovatel | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bernard Minier - slavný francouzský spisovatel | foto: youtube.com

PRAHA Do Prahy přijede počátkem listopadu jeden z nejprodávanějších francouzských autorů, spisovatel kriminálních románů Bernard Minier. Přijede představit svůj nový thriller Kruh, který 26. října vychází v nakladatelství XYZ.

Kniha Kruh je volným pokračováním kriminální série s detektivem Martinem Servazem, jejíž první díl Mráz se stal literární senzací nejen v domovské Francii, ale také v dalších zemích Evropy.

V Česku se knihy prodalo přes 10 tisíc výtisků, což je v tuzemsku počet, při němž knihkupci mluví o bestselleru.

Držitel ceny Crime Novel Prize za rok 2012 se ve Francii s více než 900 tisíci prodanými výtisky svých knih řadí k nejprodávanějším a nejčtenějším autorům, řekla ČTK za nakladatele Veronika Sonnková.

Romány Bernarda Miniera byly přeloženy do 14 jazyků včetně angličtiny. Jeho debut Mráz britský týdeník The Sunday Times zařadil mezi 50 celosvětově nejlepších kriminálních románů za posledních pět let. Zahraniční média přirovnávají tíživou atmosféru knihy a postupně gradující příběh kombinující sérii zločinů, tematiku krvavé pomsty a lidského šílenství k nesmrtelnému Hannibalu Lecterovi.

V Česku se Minier zastaví 9. až 11. listopadu v rámci svého evropského turné. V úterý 10. listopadu od 17:00 bude podepisovat své knihy v Knihkupectví Dobrovský na Václavském náměstí v Praze. V kavárně Era svět na Jungmannově náměstí se ve stejný den od 19:00 příznivci francouzské literatury mohou zúčastnit také akce Čtení nás baví aneb o francouzské literatuře s Bernardem Minierem pořádané pod záštitou Francouzského institutu. Thriller Kruh zde společně s autorem představí nejen překladatel Jiří Žák, ale formou scénického čtení také herci Dejvického divadla.

Nakladatelství XYZ plánuje vydat v příštím roce také další, volně navazující díl série (francouzsky N’ Eteins pas la lumiére, 2014). Nakladatelství XYZ je od roku 2011 součástí mediální společnosti Albatros Media. Na trhu působí od roku 2004. Vydává původní českou i zahraniční beletrii, zaměřuje se zejména na romány, autorizované životopisy či rozhovory, literaturu faktu, historické publikace i výpravné encyklopedie a komiksy.

ČTK