12. dubna 2012 16:26 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Nejlepší webovky má Moravská galerie v Brně

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Moravská galerie v Brně a její propagace Bienále grafického designu tamtéž | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Moravská galerie v Brně a její propagace Bienále grafického designu tamtéž | foto: Reprofoto

PRAHA Soutěž o nejlepší webové stránky galerií výtvarného umění zná své vítěze. Nejdůležitější je výrazný design, bezproblémová funkčnost a osobní nasazení.

Soutěž o nejlepší webové stránky galerií výtvarného umění letos poprvé uspořádaly Lidové noviny ve spolupráci s ProCulture, o. s. Hned napoprvé se do ní přihlásilo 49 galerií. Jedním z impulsů k soutěži byla zpráva o Slovenské národní galerii, která za své webové stránky zaplatila 25 000 Eur.

Praktickým motivem pořadatelů soutěže je pak neblahá zkušenost novinářů, profesionálů i obyčejných zájemců o výtvarné umění při hledání informací o výstavách a umění vůbec. Soutěž by měla přispět kultivaci galerijních webů v ČR.

Které galerie mají nejlepší www stránky?

Galerie zřizované státem (hlasování odborné poroty)

1) Moravská galerie
www.moravska-galerie.cz

2) Galerie hl. m. Prahy
www.ghmp.cz

3) Galerie výttvarného umění ve Zlíně
www.galeriezlin.cz

4) Galerie výtvarného umění v Ostravě
www.gvuo.cz

5) Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích
www.galerie-ltm.cz


Soukromé galerie (hlasování odborné poroty)

1) INI Gallery
www.inigallery.cz

2) Centrum současného umění DOX
www.dox.cz

3) Ateliér Josefa Sudka
www.atelierjosefasudka.cz

4) Galerie Václava Špály
www.galerievaclavaspaly.cz

5) Wannieck Gallery
www.wannieckgallery.cz


Cena veřejnosti

1) Buyfeel
http://buyfeel.eu

2) INI Gallery
www.inigallery.cz

3) Galerie Nemesis
www.galerienemesis.cz

4) White Gallery
www.whitegallery.cz

5) Galerie Jiří Putna
www.galeriejiriputna.cz

Soutěžilo se v několika kategoriích. Nejlepší internetovou stránku má z galerií, které zřizuje veřejná či státní správa, Moravská galerie v Brně. Na druhém místě se umístila Galerie hlavního města Prahy a na třetím Krajská galerie výtvarného umění Zlín.

Mezi galeriemi soukromými nebo provozovanými neziskovými organizacemi má nejlepší web INI Gallery, dále se umístili Centrum současného umění DOX a Ateliér Josefa Sudka.

Cenu veřejnosti, která vzešla z hlasování čtenářů lidovky.cz a které se zúčastnilo 2748 čtenářů, získala Buyfeel, galerie a portfolio uměleckých děl. Vítězné galerie dostanou týdenní kampaň na serveru lidovky.cz v hodnotě 25 000 korun. Všem vítězům gratulujeme.


  • 0Diskuse

Najdete na Lidovky.cz