16. března 2018 14:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

VIDEO: Gingerhead natočili singl v češtině a hrají akusticky s Wohnout

Gingerhead | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Gingerhead | foto: Martin Babic

Česká kapela Gingerhead připravila nový videoklip ke své první česky zpívané písničce Spojený nádoby. Nejen tuto píseň naživo zahraje v rámci probíhajícího turné kapely Wohnout, k jejímuž akustickému turné se připojila jako předkapela. Nové video uvádí portál lidovky.cz v premiéře.

Gingerhead v druhé polovině března zahrají společně s Wohnout na koncertech ve Strakonicích, v Litovli a Čáslavi. „Vzít si nás jako předkapelu na závěr úspěšného turné bylo od kluků z Wohnout opravdu velké gesto. Pro začínající kapelu, jako jsme my, je to ohromná pomoc,“ cení si spolupráce kytarista a ústřední osobnost kapely Maťo Mišík, starší syn legendárního českého rockového písničkáře Vladimíra Mišíka.

„Odložit elektrické kytary a připravit celý program ryze akusticky byla pro kapelu výzva. Všechny nás ale překvapilo, jak dobře ty písničky v této podobě fungují,“ doplňuje.

Fanoušci kapely, která si u svých textů až doteď zakládala na čistokrevné angličtině (první singl Holy Ground bodoval v hitparádách několika rádií), se v rámci akustických koncertů mohou těšit dokonce na dvě česky zpívané novinky. Vedle Spojených nádob se představí i romantický pomalý song Všechno vnímám.

Písnička Spojený nádoby je zároveň prvním singlem z nedávno vydaného EP Live in Studio, které vzniklo jako živá studiová nahrávka, prezentovaná navíc v unikátním formátu tzv. video alba. Celé toto album je k vidění na stránkách kapely www.gingerhead.cz.

obzOndřej Bezr

Najdete na Lidovky.cz