Sobota 28. listopadu 2020svátek má René 2 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Gott nadchl na Trampském širáku, vestoje mu tleskaly tisíce diváků

Karel Gott na festivalu Trampský širák na Hanesově mlýně u Štok na... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Karel Gott na festivalu Trampský širák na Hanesově mlýně u Štok na... | foto: ČTK

ŠTOKY (HAVLÍČSKOBRODSKO) S vřelým ohlasem se setkalo sobotní přibližně hodinové vystoupení Karla Gotta na folkovém festivalu Trampský širák u Štoků na Havlíčkobrodsku. Nejpopulárnější český zpěvák byl speciálním festivalovým hostem. Podle prvního odhadu pořadatelů Gott přilákal na Hanesův mlýn rekordních 6500 lidí. V závěru diváci křičeli "Umí" a tleskali Gottovi vestoje.

Po úspěchu na rockovém Rock for People před dvěma lety v Hradci Králové se tak Gottovi vydařilo i jeho výjimečné vystoupení na folkovém festivalu. Že si získá diváky, bylo zřejmé hned při úvodní písni Ptačí nářečí. S přibývajícími hity sílil zpěv v publiku, které si vynutilo dva přídavky - Ráno jedu dál a Kávu si osladím.

„Dobrý večer, dámy a pánové, ať jste oblečeni jakkoliv,“ pozdravil Gott publikum, v němž vedle trampů seděli důchodci i rodiče s dětmi. Louku před pódiem zjevně pomohli zaplnit návštěvníci, kteří na folkové festivaly běžně nechodí. Gott ale podotkl, že na trampském festivalu není omylem, protože byl v mládí také tramp. S lidmi se rozloučil s tím, že se znovu uvidí při 20. ročníku tohoto festivalu. Ten bude za osm let.

Trampský širák

Mezi dvěma desítkami kapel a písničkářů nechyběly stálice tuzemské folkové a country scény, jako Vlasta Redl, Žalman a spol a skupina Nezmaři.

Organizátor festivalu Pavel Solar uvedl, že o Gottově vystoupení na Trampském širáku začal uvažovat před několika lety na radu kamaráda a letos se to konečně povedlo. „Sice jsem folkový, trampský a country fanda, proto dělám tenhle festival, ale Karla Gotta znám odmalička. Na něm jsem vyrostl, jeho muziku jsem měl rád,“ řekl.

„Bylo to úplně super, nejlepší koncert,“ řekla po Gottově vystoupení Romana z Havlíčkova Brodu. Na Hanesův mlýn přijela kvůli Gottovi s několika kamarádkami. „Já myslím, že to nezklamalo, že zařadil některé písně, které se trampské tématiky týkají,“ zhodnotil Libor Kovář, který u Štoků absolvuje letošní pátý folkový a country festival. Na Vysočinu ale přijel až z Českého Brodu, když se dověděl, že tady bude Gott, protože ho má rád.

Nejpopulárnější tuzemský zpěvák v červenci oslavil 76. narozeniny, na špici české pop music se drží více než půl století. Pravidelně vítězí v anketách nejpopulárnějších zpěváků. Zlatým slavíkem se stal poprvé v roce 1963. Loni se při 49. ročníku tradiční ankety z prvenství radoval podevětatřicáté. V roce 1992 mu vydavatelství Supraphon udělilo Diamantovou desku za rekordních 13 milionů prodaných nosičů.

Neschopní ať zkrachují a pražská smetánka čte knihy, vzkazuje prezident

Premiér Andrej Babiš. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Česká republika se potýká s rekordními nárůsty potvrzených případů koronaviru, vláda zavádí mimořádná opatření a...

Umírají lidé, kteří mohli žít, říká lékař a spoluautor výzvy Jiří Sagan

Premiér Andrej Babiš. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jedním ze tří autorů výzvy k ­lidem, aby dodržovali hygienická opatření, a zároveň žádající některé lékaře, ať je...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

Premiér Andrej Babiš. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...