1. srpna 2017 7:46 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Hackeři napadli HBO. Měli ukrást i scénář k neodvysílanému dílu Hry o trůny

Z ohně zrozená. Daenerys Targaryen (Emilia Clarkeová) přežije oheň z pohřební... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Z ohně zrozená. Daenerys Targaryen (Emilia Clarkeová) přežije oheň z pohřební... | foto: HBO

NEW YORK Kabelová televize HBO v úterý informovala, že hackeři ukradli některá její data týkající se programu vysílání. Server týdeníku Entertainment Weekly napsal, že se jim podařilo ukrást i scénář k ještě neodvysílanému dílu fantasy seriálu Hra o trůny.

HBO, která je součástí mediální společnosti Time Warner, odmítla upřesnit, podrobnosti k ukradeným informacím o vysílacích plánech.

Zprávy, že mezi napadenými daty jsou i neodvysílané díly seriálů a scénáře televize odmítla komentovat s tím, že probíhá vyšetřování.

Entertainment Weekly napsal, že hackeři odcizili 1,5 terabytů dat a už na internet umístili ještě neodvysílané díly seriálů Hráči, Pokoj 104 a také scénář k dílu Hry o trůny, který má být odvysílán příští týden.

Seriál běží už sedmým rokem a skončit má příští rok.

Agentura Reuters v úterý napsala, že v neděli obdržela e-mail od osoby, která tvrdí, že ukradla data HBO, včetně Hry o trůny.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!