18. srpna 2017 18:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Hackování HBO je novým hitem. Další skupina nabourala sociální sítě televize

Sedmá řada seriálu Hra o trůny: Daenerys Targaryen (Emilia Clarkeová) na svém... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sedmá řada seriálu Hra o trůny: Daenerys Targaryen (Emilia Clarkeová) na svém... | foto: HBO

HBO se již druhým týdnem potýká s hackerskou skupinou, která se dostala na servery televize a postahovala velké množství dat včetně několika nevydaných epizod různých seriálů. K hackerskému trendu se teď připojila i nechvalně proslulá skupina OurMine, která obsadila sociální sítě HBO.

Americká kabelová televize má teď problémů nad hlavu. Kromě hackerského útoku za poslední měsíc řešila ještě dva na sobě nezávislé úniky dvou dosud neodvysílaných epizod. Hackerská skupina OurMine se řídila heslem, že do ležícího se nejlépe kope, a napadla účty televize na sociálních sítích Twitter a Facebook.

Sedmá řada seriálu Hra o trůny: Sansa Stark (Sophie Turnerová).
Sedmá řada seriálu Hra o trůny: královna Cersei (Lenna Headyová) a bankéř Tycho...

OurMine je skupina nechvalně proslulá napadáním především Twitterových účtů. V posledních letech se jim podařilo převzít účty třeba streamovací společnosti Netflix, komiksovému gigantovi Marvel nebo společnosti Google. Skupina OurMine ale nikdy nezpůsobuje žádné škody a vlastně jen dokazuje, že je útoků schopná.

Najdete na Lidovky.cz