31. října 2019 5:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

HBO mění plány ke Hře o trůny. Místo seriálu o Bílých chodcích dostanou přednost draci

Rod draka - promo plakát k seriálu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rod draka - promo plakát k seriálu. | foto: HBO

PRAHA/ZÁPADOZEMÍ Situace okolo světa Hry o trůny začíná být nepřehledná. Americká televize HBO oznámila, že začíná připravovat seriál Rod draka (House of the Dragon) zaměřující se na rod Targaryenů. Téměř ve stejné chvíli se v tichosti objevily informace o tom, že zároveň s tím ruší seriál Dlouhá noc (The Long Night) s Naomi Wattsovou v hlavní roli.

Dlouhá noc měla všechny předpoklady pro seriálový hit. Děj byl zasazen tisíce let před Hrou o trůny a mimo jiné vysvětloval vznik Bílých chodců, nemrtvé hrozby z původního seriálu. O příběh se starala scenáristka Jane Goldmanová, známá díky oblíbené špionážní sérii Kingsman. Hlavní, blíže nespecifikovanou roli pak měla ztvárnit zkušená britská herečka Naomi Wattsová. Zářila ve filmech jako Kruh (2003) nebo Mulholland Drive (2001) režiséra Davida Lynche. Ani to všechno ale nestačilo.

Poslední scéna seriálu Hra o trůny. Toulat se s Divokými a svými vzpomínkami po...
Daenerys Targaryen (Emilia Clarkeová) a vytoužený Železný trůn,v ruinách...

Příprava Dlouhé noci byla v plném proudu a na internet uniklo hned několik zákulisních fotek. Pilotní díl už byl natočený. HBO o důvodech zrušení mlčí. Americký server Deadline ale píše, že k nim přispěla hlavně zdlouhavá postprodukce pilotního dílu a nespokojenost s výsledkem.

Draci, kam se podíváš

O Západozemí ale fanoušci nepřijdou. Casey Bloys, programový ředitel HBO, potvrdil, že se chystá alespoň seriál Rod draka mapující historii rodu Targaryenů, mezi jehož členy patřila i divákům známá Daenerys (Emilia Clarkeová).

Hra o trůny

Scenáristé desetidílné první série jsou sám autor knižní předlohy George R. R. Martin a Ryan J. Condal (Rampage Ničitelé, seriál Colony). Condal bude spolu s režisérem několika epizod původního seriálu Miguelem Sapochnikem i celkovým tvůrcem Rodu draka, takzvaným showrunnerem. Zatím nejsou známé žádné detaily k hereckému obsazení nebo datu premiéry.

Děj by se měl podle dostupných informací odehrávat tři sta let před Hrou o Trůny, což ho zasazuje přibližně do dob krále Aegona Dobyvatele, který jako první sjednotil všech sedm království Západozemí. Předlohou Rodu draka je hlavně Martinova kniha Oheň a krev. Česky ji letos vydalo nakladatelství Argo.

Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Renomovaný výživový poradce Petr Fořt | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Test celoročních pneumatik. Jak si vedou za sucha, za mokra a na sněhu

Test celoročních pneumatik | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

K celoročním pneumatikám výrobci přistupovali po dlouhá léta macešsky. Konečně se však vrátily do jejich přízně....

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Zvířecí ortoped a chirurg Roman Skala | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...