6. dubna 2018 15:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Hlavní hvězdou festivalu Mladí ladí jazz bude funkový mág Cory Henry

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Cory Henry | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Cory Henry | foto: Mladí ladí jazz

Mezinárodní festival Mladí ladí jazz zahájí v pátek 6. dubna elektroničtí Submotion Orchestra, kteří se do Prahy vracejí po pěti letech a v divadle Archa představí své nové album Kites. Hlavní hvězdou festivalu bude americký pianista, varhaník, zpěvák a skladatel Cory Henry.

Festival Mladí ladí jazz, jehož cílem je propagovat jazzovou hudbu především mezi mladým publikem, se letos koná již podeváté. Zahájen bude v pátek 6. dubna, kdy kapela Submotion Orchestra v divadle Archa představí své zbrusu nové album Kites. Vzniklo na základě deseti fotografií inspirovaných silnou emocí či náladou konkrétního člena. Hudebně Submotion Orchestra čerpá z dubstepu, jazzu, breakbeatu i ambientu.

Headlinerem letošního ročníku Mladí ladí jazz je etablovaný americký pianista, varhaník, zpěvák a skladatel Cory Henry, držitel tří Grammy, který vystoupí v Česku úplně poprvé se svým novým a ostře sledovaným projektem Cory Henry & The Funk Apostles. Do Paláce Akropolis společně přivezou 19. dubna svoji novou desku.

Cory Henry zahájil svou hudební kariéru už v neuvěřitelných šesti letech, kdy vystoupil v legendárním Apollo Theater. Jeho tvorba má kořeny v gospelu, jazzu a soulu. Proslavil se zejména díky brooklynské formaci Snarky Puppy, ale i jako spoluhráč Bruce Springsteena, P. Diddyho, Kennyho Garretta nebo The Roots.

Mezi dalšími interprety letošního ročníku je jazz-rock’n’rollová formace The Rad Trads, mixující nakažlivé melodie s až punkovou energií, rakouská kapela Namby Pamby Boy, jež ve své tvorbě snoubí vlivy od rocku až po hip-hop, nebo producent a všestranný bubeník Richard Spaven, někdejší spoluhráč The Cinematic Orchestra, Gregoryho Portera a Flying Lotuse vystoupí se svým triem.

Ke stému výročí české státnosti připravili organizátoři speciální hudební dárek Mladí ladí jazz Open Air. V rámci Mezinárodního dne jazzu roztančí 30. dubna Karlovo náměstí legendární jazz/hip-hopové uskupení The Herbaliser, které zde představí své nové album Bring Out The Sound. Dále vystoupí legenda česko-slovenského jazzu Laco Deczi, Orchestr Ježkovy stopy, klarinetista Oran Etkin se svým novým projektem a zatím neznámý budoucí vítěz soutěže Jazzfruit.

Program festivalu Mladí ladí jazz 2018

  6. 4. Submotion Orchestra + Zorba že ja Buddha, Divadlo Archa

11. 4. The Rad Trads + Finále Jazzfruit, Jazz Dock

13. 4. Namby Pamby Boy + Purple is the Color, Jazz Dock

19. 4. Cory Henry & The Funk Apostles + Top Dream Company, Palác Akropolis

21. 4. VKKO + Windowlickerz (HRTL + Oliver Torr) + Tom Holič & Live Band + Mr.Ultrafino + Aid Kid, Futurum

26. 4. Richard Spaven Trio + JeN Hovorka Quartet, Jazz Dock

30. 4. Mladí ladí jazz Open Air: The Herbaliser, Laco Dezci & Celula New York, Oran Etkin, Orchestr Ježkovy stopy

obzOndřej Bezr
  • 0Diskuse

Najdete na Lidovky.cz