6. dubna 2018 15:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Hlavní hvězdou festivalu Mladí ladí jazz bude funkový mág Cory Henry

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Cory Henry | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Cory Henry | foto: Mladí ladí jazz

Mezinárodní festival Mladí ladí jazz zahájí v pátek 6. dubna elektroničtí Submotion Orchestra, kteří se do Prahy vracejí po pěti letech a v divadle Archa představí své nové album Kites. Hlavní hvězdou festivalu bude americký pianista, varhaník, zpěvák a skladatel Cory Henry.

Festival Mladí ladí jazz, jehož cílem je propagovat jazzovou hudbu především mezi mladým publikem, se letos koná již podeváté. Zahájen bude v pátek 6. dubna, kdy kapela Submotion Orchestra v divadle Archa představí své zbrusu nové album Kites. Vzniklo na základě deseti fotografií inspirovaných silnou emocí či náladou konkrétního člena. Hudebně Submotion Orchestra čerpá z dubstepu, jazzu, breakbeatu i ambientu.

Headlinerem letošního ročníku Mladí ladí jazz je etablovaný americký pianista, varhaník, zpěvák a skladatel Cory Henry, držitel tří Grammy, který vystoupí v Česku úplně poprvé se svým novým a ostře sledovaným projektem Cory Henry & The Funk Apostles. Do Paláce Akropolis společně přivezou 19. dubna svoji novou desku.

Cory Henry zahájil svou hudební kariéru už v neuvěřitelných šesti letech, kdy vystoupil v legendárním Apollo Theater. Jeho tvorba má kořeny v gospelu, jazzu a soulu. Proslavil se zejména díky brooklynské formaci Snarky Puppy, ale i jako spoluhráč Bruce Springsteena, P. Diddyho, Kennyho Garretta nebo The Roots.

Mezi dalšími interprety letošního ročníku je jazz-rock’n’rollová formace The Rad Trads, mixující nakažlivé melodie s až punkovou energií, rakouská kapela Namby Pamby Boy, jež ve své tvorbě snoubí vlivy od rocku až po hip-hop, nebo producent a všestranný bubeník Richard Spaven, někdejší spoluhráč The Cinematic Orchestra, Gregoryho Portera a Flying Lotuse vystoupí se svým triem.

Ke stému výročí české státnosti připravili organizátoři speciální hudební dárek Mladí ladí jazz Open Air. V rámci Mezinárodního dne jazzu roztančí 30. dubna Karlovo náměstí legendární jazz/hip-hopové uskupení The Herbaliser, které zde představí své nové album Bring Out The Sound. Dále vystoupí legenda česko-slovenského jazzu Laco Deczi, Orchestr Ježkovy stopy, klarinetista Oran Etkin se svým novým projektem a zatím neznámý budoucí vítěz soutěže Jazzfruit.

Program festivalu Mladí ladí jazz 2018

  6. 4. Submotion Orchestra + Zorba že ja Buddha, Divadlo Archa

11. 4. The Rad Trads + Finále Jazzfruit, Jazz Dock

13. 4. Namby Pamby Boy + Purple is the Color, Jazz Dock

19. 4. Cory Henry & The Funk Apostles + Top Dream Company, Palác Akropolis

21. 4. VKKO + Windowlickerz (HRTL + Oliver Torr) + Tom Holič & Live Band + Mr.Ultrafino + Aid Kid, Futurum

26. 4. Richard Spaven Trio + JeN Hovorka Quartet, Jazz Dock

30. 4. Mladí ladí jazz Open Air: The Herbaliser, Laco Dezci & Celula New York, Oran Etkin, Orchestr Ježkovy stopy

obzOndřej Bezr
  • 0Diskuse
Provident Financial s.r.o.
Specialista péče o zákazníky v terénu

Provident Financial s.r.o.
Praha, Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj, Karlovarský kraj, Královéhradecký kraj, Liberecký kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Pardubický kraj, Plzeňský kraj, Středočeský kraj, Ústecký kraj, Kraj Vysočina, Zlínský kraj