11. ledna 2017 8:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

‚Hledáme prezidenta playlistů.‘ Hudební služba Spotify se s Obamou loučí stylově

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 2Diskuse
Americký prezident Barack Obama na své letošní poslední tiskové v Bílém domě. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Americký prezident Barack Obama na své letošní poslední tiskové v Bílém domě. | foto: Reuters

Barack Obama je velmi aktivním uživatelem hudební streamovací služby Spotify. Jeho hudební seznamy (playlisty) sledují tisíce až desetitisíce fanoušků. Spotify složilo dosluhujícímu prezidentovi poklonu v podobě inzerátu na pracovní místo.

„Jsi ideální kandidát, pokud splňuješ: máš osm let zkušeností s vedením respektované země, máš dobré vztahy s muzikanty (Kendrick Lamar hrál na tvých narozeninách) a obdržel jsi Nobelovu cenu za mír.“ Ačkoliv se v inzerátu Obamovo jméno vůbec nezmiňuje, je více než jasné, o kom inzerát mluví

Inzerát na místo prezidenta playlistů, tedy souborů oblíbených hudebních skladeb k různým příležitostem, se tváří jako normální inzerát v sekci pracovních nabídek na internetových stránkách Spotify. Jako náplň práce uvádí kvalifikovaný dohled nad ostatními zaměstnanci Spotify, vytváření kvalitních playlistů a „oslavu“ rozmanitosti hudební nabídky.

Barack Obama prý při rozhovoru s manželkou švédského velvyslance, Natalií Brzezinskou, zažertoval, že stále čeká, až mu Spotify nabídne místo, protože ví, že všichni milují jeho playlisty. Daniel Ek, ředitel Spotify, se rozhodl, že mu místo nabídne. Obama je velkým fanouškem hudby a na Spotify vytváří vlastní playlisty k různým příležitostem jakými jsou slavnosti, nebo třeba jen letní nálada. Jeho playlisty mají tisíce, některé i desetitisíce, odběratelů.

09.ledna 2017 v 17:56, příspěvek archivován: 10.ledna 2017 v 14:13

Hey @BarackObama, I heard you were interested in a role at Spotify. Have you seen this one? https://t.co/iragpCowpO

Společnost Spotify vznikla ve Švédsku v roce 2006. Streamovací platformu stejného jména spustila v roce 2008. Služba dnes funguje ve více než šedesáti zemích a do Česka se dostala v roce 2013. V roce 2016 byla lokalizována do češtiny.

Odcházející prezident Barack Obama na bilanční tiskové konferenci ve...
Prezident Barrack Obama dojal herečku a moderátorku Ellen DeGeneresovou. Předal...
  • 2Diskuse

Najdete na Lidovky.cz