Úterý 26. května 2020svátek má Filip 16 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Hody pro milovníky absurdity: "sklepácký" Kafka míří do La Fabriky

Piš, Kafka, piš. Divadlo Sklep | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Piš, Kafka, piš. Divadlo Sklep | foto: Divadlo Sklep

Praha Obnovenou premiéru svého představení Piš, kafka, piš uvede divadlo Sklep v úterý 3. června v divadle la Fabrika. Inscenace je inspirována známými i neznámými díly Franze Kafky, jeho milostnou korespondencí i deníky. Výsledkem je originální spektákl v podání Moniky Načevy, Jana Slováka, Davida Vávry a Lenky Vychodilové.

"Chtěli jsme udělat představení, se kterým by diváci mohli souznít a asi se nám to podařilo," říká spokojeně spoluautor "Piš, Kafka, piš" Jan Slovák.

Podle autorů je představení Piš Kafka "originální, mnohachuťovou zavářkou autorů inspirovanou známými i neznámými díly Franze Kafky, dramatickými situacemi popsanými v jeho Denících či vzpomínkami životopisce. Vše je aromatizováno výňatky z milostných dopisů Felice či Mileně. Melange celého představení je kolorována jednak lyrickými písněmi či burácením ochozů, jednak valícím se rytmem zvuků. Její esprit se skrývá jak v miniaturní rekvizitě, tak ve fyzickém zápase. Někdy neradostná zpráva o světě není autory pojímána trudnomyslně, dle obvyklých cliché, ale má střih kdysi Kafkou zamýšlené absurdní grotesky."

Ke 100. výročí úmrtí Franze Kafky se koná řada akcí, mimo jiné koncert kapely Kafka Band, premiéra představení KafKABARET, výstava komiksů a další.

Tipy na další akce ke Kafkovu výročí:

Inscenace Piš, Kafka, piš měla premiéru 29. 6. 2004 v pražském Nosticově paláci v rámci festivalu Kafka - Borges / Buenos Aires - Praha Kafka se smál. U příležitosti desetiletého výročí, které zároveň připadá na 100. výročí úmrtí Franze kafky, teď bude k vidění  holešovickém multikulturním prostoru La Fabrika. Obnovená premiéra se odehraje 3. 6.,  repríza 26. 6.

Premium

Před Rusem s ricinem varoval českou kontrarozvědku anonym

Šéf BIS Michal Koudelka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Byl to jeden z posledních letů z Ruska. Krátce nato se nebe nad Českem kvůli opatřením proti koronaviru uzavřelo. Psal...

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Čas na změnu. Síťový zesilovač dnes nabídne více hudby než CD přehrávač

Streamovací receivery | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslech hudby prošel během posledních let revolucí. Většina hudby se poslouchá z předplacených internetových zdrojů....