24. září 2019 13:54 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Hollywoodská hvězda Demi Mooreová byla v 15 letech znásilněna. Prodala ji vlastní matka

Herečka Demi Moore v černých průsvitných šatech | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Herečka Demi Moore v černých průsvitných šatech | foto: Reuters

LOS ANGELES Americká herečka Demi Mooreová byla v patnácti letech znásilněna a pachatel za to vyplatil její matce 500 dolarů (asi 14,5 tisíce Kč v tehdejším kurzu). S odkazem na připravované memoáry Mooreové to v pondělí uvedla televize ABC. Matka ji prý brala do barů, „aby si jí muži všimli“.

„Bylo to znásilnění a byla to devastující zrada,“ prohlásila v televizi novinářka Diane Sawyerová, která s dnes šestapadesátiletou Mooreovou hovořila. Mooreové bylo patnáct, když prý jednou přišla domů a uviděla staršího muže, kterého znala. Po znásilnění se jí zeptal, jaké to je, když z ní vlastní matka dělá děvku.

Na svatbu dorazila i herečka Demi Moore.
Patrick Swayze a Demi Moore ve filmu Duch.

Demi Mooreová

Mooreová se ale nedomnívá, že by ji matka prodávala. „V hloubi duše si to nemyslím. Byla to prostě transakce. Umožnila mu to ale a poškodila mě,“ řekla herečka o své matce, která bojovala s alkoholem a několikrát se také pokusila o sebevraždu.

Kniha pamětí nazvaná Inside Out je intimní výpovědí o dětství slavné herečky, o vztazích a o pomoci ostatním, uvedla ABC. Mooreová ji věnovala nejen svým třem dcerám, ale i problematické matce.

Mooreová je známá například z filmů Duch, Pár správných chlapů či Neslušný návrh. Poprvé se provdala v sedmnácti letech, později měla za manžele herce Bruce Willise a Ashtona Kutchera. Všechna manželství skončila rozvodem.

ČTK
Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Moderátorka a hvězda sociálních sítí Nikol Štíbrová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

Krampol o Belmondovi: Když on točil Zvíře, já hrál traktoristu

Z knihy Belmondo o Belmondovi | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Přes třicet let promlouvá na české diváky božský Bébel, jak Jean-Paul Belmondovi v rodné Francii přezdívají, hlasem...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Psychoterapeut Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!