4. ledna 2016 14:50 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

‚Horský humor‘ táhne. Na Kotkovu Padesátku do kin přišlo víc lidí než na Star Wars

Vojtěch Kotek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vojtěch Kotek. | foto: Reprofoto

PRAHA Komedie debutujícího režiséra Vojty Kotka Padesátka předčila ve víkendové návštěvnosti tuzemských kin americký velkofilm Star Wars: Síla se probouzí. V 84 kinech snímek plný „horského humoru“ o víkendu zhlédlo bezmála 51 tisíc lidí, kteří v pokladnách kin nechali přes sedm milionů korun.

Informovala o tom Unie filmových distributorů. Sedmé pokračování Hvězdných válek, které se v tuzemských kinech promítá již třetí týden, skončilo druhé. Snímek Star Wars: Síla se probouzí již vidělo celkem 504 377 návštěvníků a jeho tržby v Česku se blíží částce 80 milionů korun.

Třetí je koprodukční film Bod zlomu, který vychází ze stejnojmenného snímku s Keanu Reevesem a Patrickem Swayzem z roku 1991. Snímek plný extrémních sportů a adrenalinu během premiérového víkendu přilákal 12 978 lidí.

Na čtvrtém místě je s 6 811 víkendovými diváky další novinka Creed, v níž se na filmové plátno jako Rocky Balboa v roli trenéra vrací Sylvester Stallone. Následuje americký animovaný snímek Hodný dinosaurus, jehož návštěvnost se za šest týdnů blíží k hranici 100 tisíc diváků.

Z domácí tvorby se na deváté místo dostal přírodopisný dokument režiséra Steva Lichtaga Aldabra: Byl jednou jeden ostrov, na jedenácté Vánoční Kameňák a na sedmnácté kriminální drama Gangster Ka: Afričan.

Dvacítku nejnavštěvovanějších filmů uzavírá nová bondovka Spectre - na kontě má celkem 415 589 zájemců a tržby ve výši 59,4 milionu korun.

Aktuální výsledky poskytují Unii filmových distributorů provozovatelé 160 největších kin v Česku. Roční výsledky této skupiny tvoří zhruba 85 procent celkové bilance všech tuzemských kin.

ČTK

KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo
KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo

Měli jste možnost si přečíst o mém porodu a o pobytu v porodnici na šestinedělí. Nyní bych chtěla rozvést poslední a nejtěžší část mého příběhu. První půlrok mého mateřství.