24. července 2013 17:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Hřebejk v Bohumíně točí komedii z hokejové hospody

Jan Hřebejk na letošním MFF Karlovy Vary | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jan Hřebejk na letošním MFF Karlovy Vary | foto: MAFRA - Dan Materna

BOHUMÍN Režisér Jan Hřebejk natáčí v Bohumíně na Karvinsku komedii na motivy divadelní hry Petra Kolečka Zakázané uvolnění. V hlavních rolích se představí Ondřej Sokol, Zuzana Stavná, Jana Stryková, Hana Vágnerová a další.

Příběh se z velké části odehrává v obyčejné hospodě během zápasu českého národního hokejového týmu se Slovenskem. Právě do tohoto prostředí je unesena nevěsta ze svatební hostiny. Opíjí se tam společně s barmankou a se svědkyní ženicha.

Režisér Hřebejk věří tomu, že se film může zapsat do zlatého fondu českých komedií. "Když se nám to podaří, může to být jedna z komedií, ke kterým se publikum rádo vrací," řekl. Podle něj je příběh nového filmu velmi jednoduchý, ale i nadčasový. "Má všechny potřebné ingredience jako lásku, zradu, smrt či překvapivou pointu," řekl.

Filmaři měsíc hledali restauraci

Štáb dlouho hledal hospodu, která by scénáři vyhovovala. Z 20 možných lokalit si nakonec vybrali klub Bublina v bohumínské parku. "Takový podnik jsme hledali měsíc. Původně jsme si ale vybrali kavárnu naproti. Když ale Jak Hřebejk přijel na místo a uviděl Bublinu, plány jsme změnili," řekl produkční Daniel Strejc.

Přibližně 60 procent filmu se odehrává v restauraci. Další záběry filmaři pořídili například u zámku v Šilheřovicích, kde se konala svatba. Točilo se i v ostravských ulicích a v okolních lesích. "Ve filmu přiznáme, kde se film odehrává. Nebudeme si hrát na lázně Poděbrady, když jsme v Bohumíně," doplnil produkční.

Snímek by se do kin měl dostat v létě 2014. Během roku 2015 by jej mohli diváci vidět i v televizi. Scénář k filmu napsal Petr Kolečko, který je zároveň autorem původní divadelní hry. Kolečko patří k nejhranějším českým žijícím dramatikům. Stojí například i za seriálem a filmem Okresní přebor.

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
PROJEKTOVÝ MANAŽER

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha
nabízený plat: 75 000 - 100 000 Kč