3. září 2012 13:30 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Hřebejk začal natáčet film Líbánky s Annou Geislerovou

Anna Geislerová bude hrát v novém filmu Jana Hřebejka Líbánky | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Anna Geislerová bude hrát v novém filmu Jana Hřebejka Líbánky | foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

PRAHA Snímek podle scénáře Petra Jarchovského uzavře volnou trilogii příběhů ze současnosti započatou filmy Kawasakiho růže a Nevinnost.

Film Líbánky začal Jan Hřebejk natáčet na konci srpna. Distribuční společnost Falcon počítá s premiérou na podzim roku 2013.

Úspěšný tým

Líbánky představují pokračování dlouholeté spolupráce autorsko-režisérského tandemu Petr Jarchovský a Jan Hřebejk a již počtvrté spojují Hřebejka s jednou z nejobsazovanějších domácích hereček Aňou Geislerovou. Držitelka pěti Českých lvů si dvě z těchto sošek odnesla právě za výkony v hlavních rolích Hřebejkových filmů Kráska v nesnázích (2006) a Nevinnost (2007).

"Společným jmenovatelem těchto snímků je tajemství skryté v minulosti, které po letech zasahuje do života postav. Každý film toto střetnutí zpracovává svébytným způsobem a v odlišném žánru," uvedla za tvůrce Uljana Donátová.

Nezvaný host na svatbě

Ve filmu Líbánky Geislerová hraje roli nevěsty Terezy. Ta se ve svůj svatební den musí vyrovnat se situací, která může ovlivnit její právě začínající manželství i celý následující život. Nevěsta a ženich Radim, ztvárněný Stanislavem Majerem, tvoří půvabný pár, navzdory tomu, že oba již prošli neúspěšným manželstvím. Jsou odhodláni zkusit to znovu a přesvědčeni, že tentokrát to vyjde. Na svatební hostině se však náhle objeví nezvaný host, u něhož není jasné, zda je to jen neškodný vetřelec, který se obvykle vmísí do davu s cílem zadarmo se najíst, nebo zda se vynořil z minulosti někoho ze svatebčanů.

V dalších rolích se představí Kristýna Fuitová, Jiří Černý, Jiří Šesták a David Máj. Natáčet se bude v září převážně v jihočeské Třeboni a okolí.

ČTK, Lidovky.cz

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?