8. října 2019 14:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Hrozba přijde z Ruska. První ukázka na poslední sérii Vikingů slibuje velkolepý konec

Upoutávka na šestou sérii Vikingů. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Upoutávka na šestou sérii Vikingů. | foto: History

KATTEGAT/PRAHA První ukázka na nové Vikingy dokazuje, že severští válečníci mohou na klidný důchod zapomenout. Noví Vikingové připlují na svých drakkarech již 4. prosince. (Článek obsahuje vyzrazení části děje předchozích sérií.)

Bratrská bitva skončila. Na trůn Kattegatu usedl Björn Železný bok (Alexander Ludwig), Ivar Bezkostý (Alex Høgh Andersen) byl poražen a musel uprchnout. Björn brzy zjišťuje, že královské povinnosti nejsou žádný med. Dostává se do dilemat, ze kterých může vzejít jako milosrdný, ale velmi slabý panovník, nebo jako nespoutaný tyran. 

Laghaerta (Katheryn Winnicková). Pátá řada seriálu Vikingové (2017).
Ragnarův syn Ivar (Alex Hogh Andersen). Pátá řada seriálu Vikingové (2017).

Ivara mezitím daleká cesta přivede do Ruska, kde se setká s princem Olegem z Novgorodu (Danila Kozlovsky), krutým panovníkem s ohromnou armádou. Olegovi se možnost dobýt Švédsko zamlouvá a proradný Ivar tak nejspíš konečně naše toho nejlepšího možného spojence. Lagertha (Katheryn Winnicková) si chce užít stárnutí v klidu a samotě, ale žena Ragnara Lothbroka musí neustále unikat před stíny minulosti. Floki (Gustaf Skarsgård) se mezitím kdesi na Islandu ztratil a pátrání po něm je bezvýsledné...

Poslední série Vikingů, která bude stejně jako ta předchozí rozdělená na dvě půlky o deseti dílech, uzavře všechny dějové linie. „Vždycky jsem věděl jak Vikingové skončí. Po 89 epizodách si myslím, že jsme ságu Ragnara Lothbroka a jeho synů odvyprávěli a divákům dopřejeme definitivní konec seriálu. Takový, jaký si fanoušci zaslouží,“ prohlásil tvůrce seriálu Michael Hirst. „Je to hořkosladké loučení. Stále ale zbývá dvacet epizod a ty nejvíc ambiciózní epizody s největším emočním nábojem na fanoušky ještě čekají,“ dodal. 

Neověřené zprávy mezitím hovoří o to, že Hirst již pracuje na vedlejším seriálu zasazeném do stejné doby. Ten by se ale měl věnovat jiným severským legendám. Vikingové jsou od svého prvního uvedení v roce 2013 největším seriálovým hitem televize History Channel, takže by bylo logické tento svět neopouštět. 

Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Renomovaný výživový poradce Petr Fořt | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Nepořádek, drogy, prostituce. Na jihu Čech je 38 vyloučených lokalit

Ve Větřní na Českokrumlovsku je několik sociálně vyloučených lokalit. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vážné sociální problémy se týkají téměř čtyř desítek míst v Jihočeském kraji. Většinou v nich žijí dlouhodobě...

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Zvířecí ortoped a chirurg Roman Skala | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...

VYZKOUŠENO DĚTMI: Hra, která baví i učí zdravému stravování
VYZKOUŠENO DĚTMI: Hra, která baví i učí zdravému stravování

Podzim a nadcházející zima přímo vybízí k deskovým hrám. Tak udělejte celé rodině čaj s medem, nakrájejte do misky jablíčko a bavte se u hry Zdravouš a Mlsanda. Pro děti bude nejen zábavná, ale nenápadně je také mnohé naučí.