11. července 2015 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Hudba mě bolí i pomáhá, líčí elektronická hvězda Colours of Ostrava

Joshua Eustis vystoupí na Colours of Ostrava v pátek 17. července. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Joshua Eustis vystoupí na Colours of Ostrava v pátek 17. července. | foto: Sons of Magdalene

Telefon Tel Aviv (TTA), původně dvoučlenný projekt, patří k tomu nejlepšímu, co nabízí abstraktní elektronická downtempová scéna. A nic se na tom nezměnilo ani s náhlou smrtí Charlieho Coopera v roce 2009. „Věděl jsem, jak dělat hudbu, ale sám jsem v tom nikdy nebyl dobrý,“ tvrdí v rozhovoru Joshua Eustis, který vystoupí na Colours of Ostrava nejen jako TTA, ale i se svým dalším projektem Sons of Magdalene.

V pátek 17. července tě na Colours of Ostrava čekají hned dvě vystoupení během jednoho večera.
Všechno se má zkusit, ne? Myslím, že jsem to dosud nikdy nedělal. Zatímco se Sons of Magdalene to bude živé vystoupení, Telefon Tel Aviv je spíš takový DJský soundsystem.

Jaké to bude?
Upřímně? Vůbec nemám představu. Nesnažím se mít velká očekávání, protože někdy se nesplní to, co čekáš. Proto jsem otevřený a pak bývám nadšený. Beru to jako příležitost a šanci.

Když jsi v lednu 2009 pověsil na MySpace zprávu, že tvůj kolega Charlie Cooper zemřel, řada lidí si myslela, že Telefon Tel Aviv končí. Jak těžké bylo rozhodnout se, že bude budeš pokračovat sám?
Bylo to skutečně těžké. Řekl jsem si, že to prostě nejdřív zkusím a pak si řeknu, jestli to má cenu.

Očividně má. Jaké je to dělat teď hudbu sám?
Mnohem, mnohem těžší. Věděl jsem, jak dělat hudbu, ale sám jsem v tom nikdy nebyl dobrý, vždycky jsem vedle sebe potřeboval někoho. Sám jsem si nikdy nebyl jistý, jestli je to dobré.

Ze tvé muziky tryskají emoce - je to vyčerpávající, nebo tě taková tvorba naopak nabíjí?
Pomáhá to i bolí. Pomáhá to, protože se tím pročistím. A bolí, protože to vždycky prožívám znovu.

Kam chodíš pro inspiraci?
Obvykle mě inspiruje sám život. Inspirace přichází z mých snů, filmů, hudby a knih, které mám rád. Je to stejné jako pro každého člověka. Nemám žádné tajemství. Ačkoliv - mnoho mých myšlenek a písniček vzniká ve snech.

Je v plánu nová studiová nahrávka s podpisem Telefon Tel Aviv?
Zrovna na ní pracuju, ovšem nevím, jak dlouho to bude trvat. Chodím ven, nové nahrávky hraju, a tak zkouším, jak fungují. Telefon Tel Aviv byl vždycky víc studiový než koncertní projekt.

Před několika týdny jsi jako Telefon Tel Aviv vydal skvělý IDM (intelligent dance music, pozn. red.) remix skladby Arterial od projektu Lusine.
Miluju dělání remixů. Vždycky jsem to miloval, jako TTA jsme vytvořili mnoho remixů a rád se k tomu vracím.

ostOndřej Stratilík
G. Kulenova hvezda? to je vtip? 18:23 11.7.2015

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!