14. července 2017 15:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Hudba přímo u Kafkovy hlavy. V Praze začala akce Street Music in the city

Na piazze pražského obchodního domu Quadrio začala hudební přehlídka Street... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Na piazze pražského obchodního domu Quadrio začala hudební přehlídka Street... | foto: Street music

PRAHA Piazza obchodního centra Quadrio na Národní třídě v Praze ožila hudbou. Začala tam totiž letní akce Street Music in the city. Pouliční koncerty budou u Kafkovy hlavy probíhat každý čtvrtek po celé léto. Jako první se představily kapely Wunder bar trio a The Brownies.

Hudební večery na piazze obchodního centra Quadrio se budou konat pravidelně každý čtvrtek v měsíci od osmnácti do půl deváté večer až do sedmnáctého srpna. Návštěvníci se tak můžou těšit na mnoho známých i méně známých kapel, které jim zpříjemní teplé letní večery. „Už ve čtvrtek dvacátého července zahraje na piazze kapela Babsohn band, která se specializuje na písně z balkánu, romské, ruské a ukrajinské, stejně jako irskou hudbu a reggae. Druhou interpretkou bude kytaristka Tereza Balonová,“ říká marketingová manažerka Quadrio Lucie Mikšovská a dodává, že obchodní centrum chce i tímto podpořit českou „pouliční“ scénu a pomoci tak začínajícím umělcům.

Český hudebník Jakub Ondra.

Český hudebník Jakub Ondra.


Lidé se ale můžou těšit i na známá jména jako třeba na zpěváka a pozounistu Ondřeje Galušku, spoluzakladatele již bývalé kapely Eggnoise, která skládala hudbu například pro Hřebejkovy filmy Nestyda nebo Svatá čtveřice. Na piazze se představí i velmi nadaný český zpěvák a skladatel Jakub Ondra. Ten je známý především svým koncertováním na ulicích předních evropských měst. Při jednom z jeho vystoupení si jej všimla německá nahrávací společnost a z Jakuba se stal známý a velmi oblíbený hudebník. Jeho písně jako „On the menu“ či „Every song“ patří mezi nejhranější v českém éteru.

„Prostor za Quadrio je pro buskerská vystoupení ideální, jsme velice rádi, že mu zde centrum dává prostor“ říká Jan Jelínek, vedoucí produkce festivalu Praha Žije Hudbou, který akci společně s OC Quadrio pořádá. Koncerty za budovou OC Quadrio probíhají každý čtvrtek vždy od 18:00 do 20:30, a to až do 17. srpna. Vstupné je samozřejmě zdarma. Do konce srpna se návštěvníkům představí ještě kapely Circus Brothers, sEVAp company, His Mistresses Voice a Los Carlos a Jakub Ondra a další

PROGRAM:


13/7
Wunder Bar Trio
The Brownies

20/7
Tereza Balonová
Babsohn Band

27/7
MONNA
Circus Brothers

3/8
sEVAp company
Jakub Ondra

10/8
BBQ
His Mistresses ́ Voice

17/8
Ondra Galuška
Los Carlos


Lidovky.cz

Dremo Personaldienstleistung GmbH
TRUHLÁŘ - Německo - prémie 500 EURO!

Dremo Personaldienstleistung GmbH

nabízený plat: 72 000 - 84 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz