24. května 2017 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Jak dostát slibům a využít licenci? Série Resident Evil zažije restart

Snímek Resident Evil: Poslední kapitola. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Snímek Resident Evil: Poslední kapitola. | foto: Constantin Films

Resident Evil: Poslední kapitola (2016) měl být slíbený poslední film z oblíbené série podle videoher, což se zdůrazňovalo i v rámci marketingu. Jenže podle hesla, že kráva se má dojit, dokud dává mléko, dostávají producenti svému slibu vlastním způsobem - série začne od znovu od začátku.

Německá produkční společnost Constantin films koupila práva na značku od společnosti Capcom a v roce 2002 vydala první snímek Resident Evil s Milou Jovovich (tou dobou prakticky neznámou) v hlavní roli geneticky upravené Alice. Ta bojovala proti zlé společnosti Umbrella, která do světa vypustila takzvaný T-virus, který měnil lidi v brutální nemrtvé.

Snímek Resident Evil: Poslední kapitola.
Snímek Resident Evil: Poslední kapitola.

Šestý díl, nazvaný dokonce Poslední kapitola, měl být slibovaným završením série. Ani to se ale nekonalo - snímek měl poměrně otevřený konec pro případné pokračování. Producenti se ale rozhodli nakonec svým slibům dostát. Resident Evil skončil. Drahá licence se ale musí vyčerpat, dokud ještě trvá - Resident Evil tak znovu začne. Již příští rok odstartuje nová série s novými hrdiny a zápletkou. Údaje o připravovaném restartu ještě známy nejsou. Je ale nepravděpodobné, že by se k projektu vrátil jeho režísér Paul W. S. Anderson, který momentálně točí film Monster Hunter. Ten je také na motivy videohry společnosti Capcom.


Ačkoliv kvalita dílů podle recenzí v průběhu let klesala, snímky ze série Resident Evil si vždy vedly kasovně velmi dobře. Resident Evil: Poslední kapitola utržil celosvětově 312 milionů dolarů (při rozpočtu 40 milionů). Resident Evil je filmová série o šesti dílech, kterou vedl režisér Paul W. S. Anderson. Jde celosvětově o nejúspěšnější evropskou hororovou sérii a o nejvýdělečnější filmy na motivy videoher.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz