19. prosince 2018 14:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Jak se ‚kuchtil‘ brexit. Benedict Cumberbatch vyvede filmovou Británii z EU

Benedict Cumberbatch jako Denis Cummings. Film Brexit (2019). Režie: Tony... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Benedict Cumberbatch jako Denis Cummings. Film Brexit (2019). Režie: Tony... | foto: HBO

LONDÝN/PRAHA V roce 2016 si Velká Británie odhlasovala výstup z Evropské unie. Snímek s prostým názvem Brexit provede fanoušky zákulisím a politickým pletichařením, které hlasování předcházelo. Populární herec Benedict Cumberbatch ztvárnil Dominica Cummingse, spoluzakladatele hnutím Vote Leave. Brexit má světovou premiéru 7. ledna.

„Jaké země nemáte rádi?“ ptá se v traileru Denis Cummings (Benedict Cumberbatch místnosti plné lidí. Záhy zapisuje na tabuli velkými písmeny Turecko. Právě Cummings byl výkonným mozkem za hnutím Vote Leave, které Brity přesvědčilo o vystoupení z Evropské unie.

Premiérka se vrátila do svého sídla v Downing Street 10. Vypadala velice...
Premiérka se vrátila do svého sídla v Downing Street 10. Vypadala velice...

Snímek by se měl zaměřit hlavně na politické a psychologické manipulace Denise Cummingse, pomocí kterých dosáhl svého cíle. Cummings je ve filmu vymodelován jako typický antihrdina, který je ale zároveň plně přesvědčený o své pravdě. Film má také zajímavé načasování. Podle CNN sílí hlasy po druhém, opravném referendu o brexitu. Premiérka Theresa Mayová tuto možnost stále odmítá.

Autorem scénáře filmu je James Graham (X+Y, Tajný deník callgirl). Do režisérského křesla zasedl jinak seriálový přeborník Tony Haynes (Černé zrcadlo, Pán času, Sherlock). 

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?