9. května 2018 16:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Jaké jsou důvody pro sebevraždu? Nová série 13 Reasons Why se hlásí s první ukázkou

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Clayovi (Dylan Minnette) zamíchala zpověď Hannah celým životem. Seriál 13... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Clayovi (Dylan Minnette) zamíchala zpověď Hannah celým životem. Seriál 13... | foto: NETFLIX

„Pravda některé věci nezlepší,“ říká v nové ukázce postava Jessicy (Alisha Bloeová). Má pravdu? Druhá série rozvine příběh nebohé Hannah a přinese důkazy o tom, že ve svém sebevražedném údělu na střední škole Liberty zdaleka nebyla jediná. Druhá řada populárního seriálu bude mít celosvětovou premiéru 18. května.

Seriál 13 Reasons Why (13 důvodů proč) minulý rok rozvířil na dlouhou sociální sítě. Poměrně neotřele se stavěl k veskrze tabuizovanému tématu sebevraždy mladistvých. Necelý měsíc po svém uvedení v březnu 2017 posbíral jen na sociální síti Twitter celých 11 milionů příspěvků k debatě, kterou seriál rozpoutal.

Hannah Bakerová (Katherine Langfordová), studentka střední školy Liberty High, spáchala sebevraždu. Dva roky poté dorazí ke dveřím jejího spolužáka Claye (Dylan Minnette) zvláštní balíček. V něm je několik audiokazet, které Hannah nahrála před svou smrtí. Každá kazeta vysvětluje důvody, které ji ve finále k sebevraždě dohnaly. Seriál posbíral kladné reakce diváků i kritiky, ačkoliv byl kritizován za to, že ze samotného aktu sebevraždy udělal znovu populární a „trendy“ věc.

Po první sérii se mohlo zdát, že je celému všemu konec. Zde totiž také končí i knižní předloha spisovatele Jaye Ashera (česky vyšlo jako Proč? 13x proto, Albatros, 2009). Společnost Netflix ale teď přichází z druhou sérií, která poodhalí celé tajemství střední školy Liberty High. „Audiokazety byly teprve začátek,“ láká diváka plakát na druhou sérii. Pod ní je podepsaný znovu Brian Yorkey, tvůrce první série.

  • 0Diskuse
Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!